Demiral Ofset Matbaa


Bu makale 2017-09-18 07:13:10 eklenmiş ve 449 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

Bu matbaa’nın sahibini yakinen tanıyorum. Tam anlamıyla bir emekçi. Ailecek çalışıp, çocuklarına çorba parası kazanmaya çalışıyorlar…

İş yerine kendi soyadlarını vermişler “Demiral Ofset Matbaacılık”  Burası önceden Alternatif gazetesine aitti. Mahmut Demiral bu iş yerinin usta elamanıydı. Gazete burayı satılığa çıkartınca Mahmut Kardeşimiz talip oluyor. Kredi kullanıyor, borç buluyor; çalıştığı işyerinin başkalarına satılmasına gönlü el vermediğinden; Buranın ve gazetenin sahipleri Sn. Lütfiye Vuruşkan ve Sn. Recep Sarkan da emektar ustasına birazda tölerans tanıyarak bu çalışkan ustaya devrediyorlar.

Bizler bilek gücüyle çalışanlara “EMEKÇİ” deriz.

Bay ve Bayan DEMİRAL’lar, sabah gözlerini açar açmaz çocuklarıyla birlikte işyerindeler.

Safiye Hanım büyük masalardan birinin altını çocuklar için karyola olarak kullanıyor. Uykusu gelen bebişleri oraya yatırıyor. Aynı zamanda çocukların ve kendilerin yiyeceklerini burada hazırlıyor. Gelen müşteri ve konuklarını çay ve Türk kahvesiyle uğurluyor. Gelen telefonlara bakarak, notlar tutuyor ve onları bilgilendiriyor. Nerede ise eşi Mahmut kadar olmasa da yeterli makinelerin teknik bilgilerini öğrenmiş durumda. Yani şöyle diyebiliriz “Matbaanın ikinci Ustası.”

İşte size Anadolu Anası, işte size Anadolu Ailesi alçak gönüllü oluşları, cana yakın davranışlarını takdir etmemek elde değil.

Sevgili okuyucularım siyasi yazılardan zevk almamaya başladım. Buna rağmen elbette ki ileriki aşamalarda zaman zaman yazacağız. Ama siyasilerin şunu bilmeleri gerekir. Onları bulundukları koltuklara getirenler işte bu candan emekçilerdir. Bence arada bir uğrayıp bu ailenin bir bardak çayını içmenizi tavsiye ederim. O alın terinin, O emeğin  size sunacakları, bir bardak çayları ya da bir fincan kahveleri şifadır şifa… Bütün olumsuzlukların ilacıdır işte bu alın teri.

Bu Demiral ailesini kutluyorum. Ve de içtiğim çay ve kahveleri için teşekkür ediyorum…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.