2017 - 2018 Eğitim Ve Öğretim Yılı!


Bu makale 2017-09-17 20:15:06 eklenmiş ve 485 kez görüntülenmiştir.
Fatma Ulubey

Eğitim Sisteminin derin yara aldığı ülkemizde Eğitimin milli olmaktan çıkarıldığını gerek katıldığım Platformlarda gerekse daha önce yazdığım makalelerimde önemle altını çizmiştim.

Yeni bir eğitim - öğretim yılına başlıyoruz. AKP iktidarı döneminde 6 Milli Eğitim Başkanının değiştiği , her bakanın eğitme ayrı bir şekil vererek kendi ideolojisi doğrultusunda şekillendirdiği ve bir türlü oturtamadığı Eğitim Sisteminin yeni müfredatı milli değerlerden yoksun olduğunu , eğitimin Laik, bilimsel eğitimden tamamen uzaklaştırıldığını, bunun ilerde doğuracağı sakıncaları vurgu yapmayı sorumluluk biliyorum.

Ülkemizin kurucu lideri Atatürk'ün ilke ve devrimlerinden asla vazgeçmeyeceğimizi, özellikle öğrenci, velililerimizin çok dikkat etmesi, çocuklarımızı Atatürk' ün aydınlanma, çağdaşlaşma çizgisinden asla vazgeçmemelerini temenni ederim.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, öğretmenlere ' yeni nesil sizin eseriniz olacaktır", bu sözlerle öğretmenlerimize büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Fedakar öğretmenlerimizin bu bilinç ve sorumlulukla görevini eksiksiz yapacağına olan inancım tamdır.

Unutulmamalıdır ki, Laik ve bilimsel eğitim ülkemizin aydınlanma meşalesidir.

Bakınız gelişmiş ülkelerde Eğitim sistemi oturmuştur ve siyaset üstüdür.

Bu düşüncelerle 2017 - 2018 Eğitim - Öğretim Yılının Sevgili öğrencilerimize, onları geleceğe hazırlayan velilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Saygılarımla

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel
                    
© Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.