Mektup


Bu makale 2017-08-15 13:14:03 eklenmiş ve 263 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

                       

Sevgili Etem!

 Bu yaz Gölbaşı’na geldiğimde,bana son yazdığız” Bir Sevda Fısıltısı”isimli kitabını vermiştin.O anda dünyalar  benim oldu.Seninle gurur duydum ve duygulandım.Çünkü çorbada benimde küçük bir parça tuzum vardı.Öğretmenliğimin ilk yılında Gölbaşı Atatürk ilkokulu 5.sınıfda seni okutmuştum.O günleri hatırladığımda,sen ince,uzun boylu,esmer,terbiyeli,saygılı gözlerinde öğrenme isteği ve hevesi olan pırıl pırıl bir çocuktun,Derslerdeki güzel başarılarını,yaptığımız piyes ve müzik çalışmaları gibi “Sosyal Faaliyetlere”de yansıyordu.

Seni ilkokuldan mezun ettikten sonra aramızda uzun bir zaman diyalog kopukluğu oldu.Sonra bunu bir şekilde tekrar yakaladık.

     Gelelim “Bir Sevda Fısıltısı” isimli güzel kitabına.Kitabı okumaya başladım.Onu elimden bırakmıyorum.Konuları,olayları  merak ediyorum. “Acaba şimdi ne olacak ? Bundan sonra neler yaşanacak? “gibi düşüncelerden kendimi alamıyorum.Çünkü olayları o kadar güzel,içten ve sürükleyici bi r dille yazmış,buna zaman zamanda yöresel üslubunu katmışsın ki,kitabı daha merak edilir hale getirmiştin.Tabii ki,konuların içine birtakım yöresel örf,adet ve gelenekleride güzel bir şekilde yerleştirmişsin ki,bunlarda olaylara ayrı bir güzellik ve heyecan veriyor.Ayrıca zaman zaman bazı olaylar insana “Keşke şunu şöyle yapmasaydımda böyle yapsaydım “gibi güzel mesaj da veriyor.Diğer taraftan kendime şöyle sorularda sormadan geçemedim: “yahu bu bizim Etem neler yaşamış,başından neler geçmiş? O kadar görüşmelerimizde bana bunlardan bir nebze de olsa hiç bahsetmedi “ diye sana tatlı bir sitem de ettim.

Tekrar yüreğine,ellerine sağlık Etemciğim.Başarının devamın yürekten diliyor,gözlerinden öpüyorum.Ailene de sevgi ve selamlarımı yolluyorum.

 İlkokul 5.Sınıf Öğretmenin

Fevzi  İlbay           Ankara  16.11.2016

Etem Karaüzüm’ün notu:

 Merhaba Sevgili Öğretmenim;Sizi yeniden görüp,sohbet etmek çok güzeldi.16.11.2016 tarihinde Bana gönderdiğiniz mektubu bugün köşemde yayınlıyorum.Böyle anlamlı ve güzel bir mektup almam,sizin unutulmaz;Sevgi ve saygıyla  anacağım ender öğretmenlerimden birisi olmanız bana bir kez daha güç verdi.

Ellerinizden hürmetle öpüyorum

Etem Karaüzüm

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.