Beynimiz, İnsan Ve Atatürk


Bu makale 2017-08-14 15:48:14 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

Konuya geçmeden önce bir; El Ezher Üniversitesi Profesörü Suad Saleh diyorki:””Müslüman erkek gayrimüslüm kadına ders vermek amaçlı tecavüz edebilir.””

Bunu söyleyen bayan altmış yaşın üzerinde. Yani fotoğrafı öyle gösteriyor.                  (Sevgili okuyucularım internetten detayına ulaşabilirsiniz.)

Belliki müslüman bir ülkenin vatandaşı ya da doğduğu yer müslüman bir ülke…

Bu kadına yorum yapmak istemiyorum.Bizde de buna benzer sapkınlıklar duyuyoruz izliyoruz.Çok kısa süre önce aileden  sorumlu kadın Bakanımız bir açıklamasında, buna benzer”Bir kereden bir şey olmaz!..’’demişti yurttaki erkek öğrencilere tecavüz edildiğinde.

Bunları yazarken bile insanın yüzü kızarıyor!..

Aslında yazının konusu insan beyniyle ilgili, dünyadaki bütün canlıların beyni vardır. İşte yüce Allah insanları diğer canlılardan çok farklı yaratmıştır. İnsan beyni de çok farklı yaratılmıştır.

Onu iyi işlersen; bilimsel, mantıksal gıdalarla beslersen, o beyin vücudu, güzele, doğruya ahlaki yapıya yönlendirir. İnancı, ırkı ne olursa olsun tüm insanlara saygılı olmaya çağırır! Ne ekersen onu biçersin,dindar ve kindar olursan karşı tarafın dindar ve kindarıyla karşılaşırsın!..                   Bunun sonu felakettir,katliamdır,barbarlıktır,ilkelliktir.

Ortadoğu bataklığında uzun süreden bu yana neler olup bittiğini izliyoruz.Zaman zaman kanımız donuyor,bakmak istemiyoruz!..

Batı dediğimiz emperyal devletler üç yüz yıl savaşmışlar inanç uğruna. Sonunda akıl doğruları bulup ortaya koymuştur. Kiliseyle siyaseti ayırmıştır.

Kendimize dönersek: Osmanlı Devleti altı yüzyıl aile devleti olarak yaşamış. Çevresiyle devamı savaşmış. Nice şehitler verilerek Viyana kapılarına dayanmışlar. Yüzlerce yıl toprak kazanarak ganimetler elde etmişler… ( Bu köşeden Osmanlı tarihini okumanızı tavsiye ederim. Öyle birilerinin üç-beş cümlesini duyarak olmaz.)

Sonra ne olmuş?

Avrupa devletleri ilim ve fende ilerlerken;biz gerilemeye başlamışız.

1.Dünya savaşının sonunda Osmanlı çökertilmiş ve parçalanmış.Ülkemiz kökten işgal edilmiş,Ordularımız dağıtılmış öle öle oniki milyon insan kalmışız Anadolunun bağrında!..

Kalan bu nüfusun yarıdan fazlası hasta, sakat, yok ve yoksul!..

İstanbul’daki yönetim teslim alınmış, İşgalcilerin her dediğini okeylemişler. Padişahın koltuğuna şimdilik dokunulmamış. Saray ve çevresi Amerikanın mı, İngilizin mi mandasına girelim hesaplarını yaparken;19 mayıs 1919 da Samsun rıhtımından bir sarı saçlı,mavi gözlü,bir Paşa karaya ayak basıyor arkadaşlarıyla birlikte.

O sarı Paşa’nın beyninde neler vardı, onu bilemeyiz. Yaptıklarına baktığımızda,Ortaya şunlar çıkıyor!..

Onun beyni öyle güzel ve eşi görülmemiş gıdalarla beslenmişki, dünyada unutulmayan tek lider olmuş… Sonsuza değin de unutulmayacaktır.

Eee! Yeni bir devlet kuruluyormuş efendim. Ne zaman yıkıldı ki Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik,demokratik Türkiye Cumhuriyeti?..

Arap âlemi neden birbirlerini katlediyor biliyor musunuz?

Hemen cevap verelim: Onların bir Atatürk’ü yok. Din ve Devlet işleri ayrı değil. Yakın gelecekte de ayrılmayacaktır. Emperyal güçler onları birbirlerine kırdırıyor. Sonunda şehir devletçikleri kurulacaktır. Amerika onların yeryüzündeki kanlarını, yeraltındaki gaz ve petrollerini emecek uzun yıllar. Onların beyinlerini asla uyarmayacaklardır, o fırsatı onlara tanımayacaklardır.

Bizim ülkemize gelince:Bizi yönetenlere mesajım şöyle olacaktır:Dini siyasete alet etmeyin!Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yola dönün!.. Akıl,bilim ve mantığı rehber alın.Çocuklarımızın körpe beyinlerini hurafelerle doldurmayın!...

Bizim inandığımız bir Peygamberimiz vardır,Hz Muhammed.Ona gelen bir Kuran-ı Kerimimiz var.Fetö ve benzerlerine ihtiyacımız yok.Dinimizi özkaynağından öğreniyoruz..

Tarihimizi iyi okuyun….                                                                   Gölbaşı 14 Ağustos 2017       

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.