Ahmet Aydın neden eleştirilir?


Bu makale 2017-07-04 21:05:52 eklenmiş ve 740 kez görüntülenmiştir.


Neden Eleştiri, Neden Güç, Neden siyaset

TBMM başkan vekili Ahmet Aydın, Adıyaman’da en çok konuşulan, en çok tartışılan ve en çok sevilen bazıları tarafından da en çok tepki gösterilen kişidir.

Peki; neden Ahmet Aydın bu kadar sevilir ve bu kadar eleştirilir?

Olaya farklı açılardan bakılmasında fayda olduğu kanaatindeyim.

2001 yılında partinin kurucularından, 2002 yılından itibaren 2007 yılına kadar partinin il başkanlığı, 2007 ile 2011 arası Milletvekili,2011 ile 2015 arası Partinin etkin isimlerinden olup Grup Başkan vekilliğine gelen 2015 1 Kasım’dan itibaren ise TBMM başkan vekili olan her seçim sonrası etkisi ve yetkisi gittikçe artan bir isim olmuştur.

İl başkanlığından itibaren parti içinde söz sahibi olması, her seçim sonrasında etki ve yetkisini arttırması ile birlikte kendisinden beklentiler artmış bir isimdir Ahmet Aydın…

Ahmet Aydın’ın neden bu kadar çok eleştirildiğini konusuna geldiğimizde şu gerçeği görüyoruz.

Ahmet Aydın’ın en çok eleştiren kesim, Siyasette yer almak isteyipte istediği yere gelemeyen kişilerden, Bürokraside istediği yere gelipte istediği gerçekleşmeyenler, Atama, terfi tayin istekleri gerçekleşmeyenler, İhale alamayan müteahhitler olduğunu bizzati biliyorum. Bunu hepinizde biliyorsunuz.

Birde Ahmet Aydın’ı kendisi için sevenler var.

Bu kesim ise, siyasette, bürokraside istediği yere gelenler, tayın ve terfi işleri olanlardan oluşur.  istanbul escort bayan

Asıl önemli olan ise Ahmet Aydın’ın bu 15 yıllık Ak Parti iktidarında neler yaptığıdır.

Adıyaman ili ve ilçeleri Cumhuriyet tarihinde almadığı hizmeti son yıllarda almaya başladı. Ancak geçmiş yıllarda hizmette çok gerilerde kaldığı için yapılan hizmetler halkın beklentisi ve istediğini altında kalıyor.

Bu hizmet ise 2011 yılından sonra bariz bir şekilde görülmeye başlandı. Bunun nedeni Ahmet beyin  grup başkan vekili ve TBMM başkan vekili olmasının payı büyük. Normal bir vekilin bakanlıklar üzerinde etkisi farklı, parti içinde etkin konumunu kullanmasıyla Adıyaman hizmet görmeye başladı.

Cumhuriyet tarihinde Adıyaman’a bir bakanlık verilmemişti. Grup başkan vekili ve TBMM başkan vekili sıfatı ise ilk defa verildi. Bu konum Ahmet Aydın’a nasip oldu. Peki, Ahmet Aydın bu konuma sahip iken neler yapıyor.

Türkiye’de  bir çok milletvekili  tatil yapar iken Ahmet Aydın, 50 dereceyi bulan sıcaklıkta dağ ova demeden köy köy  gezip halkın derdini dinliyor.

Bu konuma sahip olan bir ismin bu kadar efor sarf ederek gece gündüz koşuşturması  takdire şayan bir durumdur.

Sevelim sevmeyelim, Ahmet Aydın  siyaset açısından bu şehrin marka ismidir. Tarihe adı yazılacak bir isimdir. Memlekete büyük katkısı olan bir isimidir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.