Ana Cadde ve kilitli taş


Bu makale 2017-03-27 13:57:39 eklenmiş ve 668 kez görüntülenmiştir.

Çelikhan 2010 yılında Kilitli taş ile tanıştı. Daha önce eski belediye başkanlarından rahmetlik Mustafa Şahin kilitli taş üretmek için kilitli taş üretim makinesi almıştı.

Ancak şimdiki Belediye Başkanı Mustafa Bulut, o aracı kullanacak durumda değil! İşlevini yitirdi ve işleyecek nitelikli eleman yok.düşüncesi ile elden çıkarmıştı.

2009 yılında Mehmet Bora’nın Belediye başkanı seçilmesi ile birlikte ilk iş cadde ve sokaklara kilitli taş döşeme oldu.

O zamanlar sayın başkana ara cadde ve sokaklar için kilitli taş ideal ama ana caddelere kilitli taş olmaz demiştik. Demiştik ama ne kadar desek dediğimiz bir anlam ifade etmedi ve sayın başkan o taşları döşemeye başlamıştı.

Çelikhan’ın 2 ana caddesi var. 1 tanesi baştan sona kadar kilitli taş döşendi. Diğer cadde ise yarısından fazla döşendi.

Kilitli taşların döşenmeye başlanmasının üzerinden 7 yıl geçti. Ve ilk döşenen taşlar bitmiş, ana cadde patates tarlasına dönmüş durumda…

Ara caddelere döşenen taşlar daha yıpranmamış ve uzun bir süre daha da yıpranmaz.

Ara caddelere oluyor da ana caddelere neden olmaz diye soracak olan arkadaşlar için biraz bilgi vermem gerekiyor.

Çelikhan ilçesi kışların çok sert geçtiği bir yerleşim birimi…

Ana caddeler kar ve Buz’dan dolayı sürekli tuzlanıyor…

Kilitli taş da nihayetinde çimento ve kumdan oluşuyor. Sıcak asfalt gibi dayanıklı değil! İşte bu yüzden ana caddelere kilitli taş olmaz dedik. Diyoruz.

O zamanlar bunu dediğimizde belediye başkanına muhalefet ediyorlar. Diyorlardı. Oysa bunu şimdide söylüyoruz. Yarında söyleyeceğiz.

Belediye başkanı seçilmiş diye istediğini bu topluma dayatamaz. Bu başkan A şahsı olsun B şahsı olsun. Fark etmez. Belediye başkanları belediyenin imkanlarını halkın yararına olacak şekilde kaynakları en iyi değerlendirmek zorunda. Eğe bunu yapmazlarsa biz basın olarak bunu dile getirmek bizim görevimizdir. Game O Thrones


Bir başkanı desteklemek, ona oy vermek onun yanlışlarına hatalarına sahip çıkmak anlamına gelmez.

15 yıldır bu gazeteciliği böyle yaptık. Böyle yapmaya devam edeceğiz. Konumumuz ve siyasi tercihimiz hiçbir zaman memleket menfaatinin önüne geçmedi. Geçmeyecek

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.