Sait Özer ile sohbet


Bu makale 2017-03-01 09:55:10 eklenmiş ve 385 kez görüntülenmiştir.
Etem Karaüzüm

Merhaba sayın Hocam; Bu ilçede herkes sizi tanır.Gündemi konuşalım.Yani 16 Nisan 2017’yi.Siz tecrübeli bir siyasetçisiniz.CHP’lilerin bu referandumda çalışma yöntemi nasıl olmalı?

Etem Bey, bana bu sohbet ortamını yarattığınız için çok teşekkür ederim.Gündemi takip ediyoruz.Ülkemizin gündemi çok yoğun,ekonomik ve sosyal sorunlar gündemi meşgul ederken ,terör nedeniyle olağanüstü uygulamalar varken ,ülkenin referanduma gitmesini doğru bulmadığımı belirtmek istiyorum.

Siz referandum çalışmalarına aktif şekilde katılacak mısınız?

Çalışmalara aktif şekilde katılıyorum.CHP Genel Merkezi ilk günden itibaren bunun bir parti sorunu olmadığını açıklamıştır.Yapılmak istenenin Anayasa değişikliği değil rejim değişikliği olduğunu belirterek tavrını belirtmiştir.Bizlere düşen görev bu değişikliği sabırla halkımıza anlatmaktır.Çalışmalara eski milletvekillerimiz,İl Genel Meclisi üyelerimiz ve ilçe örgütümüzle beraber katılıyoruz.Ayrıca bu değişikliğe hayır diyen inancı ,kökeni,düşüncesi ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızla birlikte kol kola yürüyeceğiz. Demokrasi ve temel insan hakları için ,güvenilir bir adalet için çağa,bilime uygun bir eğitim için kısacası aydınlık bir gelecek için bu mücadeleyi vermemiz gerekiyor.Aslında demokrasilerde en güzel örnek haksızlığa karşı farklı düşüncelerin birlikte hareket etmesidir.

Hayır oyları ülkemize hangi hayırları getirecektir?

Dünya kurulduğundan beri insanlar daha çok demokrasi ve insanca yaşamak için uğraş vermişlerdir. Bu mücadeleler genelde güçlü olana karşı verilmiştir.Biz niçin hayır diyoruz? Hayır oylarının en önemli etkisi denetim görevi yapmasıdır.Tüm güç bende istediğim her uygulamayı yaparım diyen iktidara ,güce biraz frene bas demektir.Her istediğini yapamazsın demektir.Ülkenin geleceğini beraber belirleyelim demektir.Demokrasilerde ülkenin geleceği ile ilgili konularda iktidarın muhalefete sen kimsin deme lüksü yoktur.Ayrıca hayır demek hükümetle muhalefeti yan yana getirir.Onlar yan yana gelince de ülkenin temel sorunları daha kolay çözüm bulur.

Etem Bey, Halkın çoğunluğu evet derse ne olur? Şu anda ülkemiz beli oranda eveti  yaşıyor.Eveti savunanlar bütün güçleriyle iktidarda.Halktan bize soruyorlar.Bu iktidar daha ne istiyor? Referandumla uğraşacağına halkın sorunlarıyla uğraşsınlar diyor. Bu konuda CHP Genel Başkanı sayın Kılıçtaroğlu’nun şu sözlerine kulak verilmesini yürekten diliyorum.Sayın Kılıçtaroğlu “Kışlaya ,camiye,adliyeye siyaset girmesin”diyor.Ülkenin geleceği bu sözde saklıdır.Buralara siyaset girerse adaletin terazisi bozulur.İnsanlar kendi gibi inanmayanları sevmez,Sevgisizlik ortamı yaratılır bu da halkı mutsuz eder.

Etem kardeşim,kısacası halkımız terörü ikiliği ,gerginliği sevmez.Bu duyguları barındırmaz.Bu halk Dili,dini,ırkı,kökeni ne olursa olsun yüzlerce yıldır birlikte kardeşçe yaşamıştır.Bu kardeşliği bozacak davranışlardan uzak durmak temel görevimizdir.Bu konuda Gölbaşı halkı çok aydındır.Kardeşçe yaşamayı başarmış ve çok güzel kaynaşma örneği vermişlerdir. Bu duygularla sohbetimizi tamamlarken tüm halkımıza sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.