Anayasa değişikliğine ‘’hayır’’ demenin nedeni (1)


Bu makale 2017-02-21 06:41:06 eklenmiş ve 463 kez görüntülenmiştir.

Sevgili okuyucularım daha önce ki yazımda Anayasa değişikliği olursa neler olacak şeklinde bir yazı yazmıştım. Devam ediyoruz ama bu defa tek tek yazmayı okuyucularımı yormamak ve daha yararlı olacağını düşünerek kısa tutacağım.

Anayasa değişikliğinde maddenin birisi Milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkarılmasıyla ilgili, bu 550 Milletvekili yetmiyor mu da 600’e çıkarıyorsunuz? Kaldı ki 50 fazla Milletvekili demenin yıllık maliyeti 15 milyon lira, niçin bu israf? Zaten seçilen Milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak, sözünü kimse dinlemeyecek. Asıl olan tek seçim Tek Adam’ın seçilmesi olacak. Milletvekili sayısı 600’e çıkarılacak ama ana işlevleri “maaşlarını” düzenli alıp, ayrıcalıklarını korumak olacak.

Bu Anayasa değişikliği Türkiye’nin ve dolayısıyla vatandaşın hangi sorununu çözecek? Terörde, ekonomi de, dış politikada, eğitimde geldiğimiz nokta ortada… Türkiye’nin öncelikli ve ivedi sorunu Başkanlık mı?

 İşsizlik giderek artıyor, vatandaş geçim derdinde, terör sürekli tırmanıyor, Türkiye Suriye’de savaşta, her gün şehitlerimiz geliyor, dolar almış başını gidiyor, benzine mazota yapılan zamların sayısını unuttuk… Vatandaşın derdi ayrı,  Başkanlık isteyenlerin derdi ayrı…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.