Neden hayır demeliyim!...


Bu makale 2017-01-29 13:03:07 eklenmiş ve 786 kez görüntülenmiştir.


Sevgili okurlarım tekrar buradayım.  Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ben neden hayır diyeceğim sizlerle bunları paylaşmak istedim. Hadi hep beraber bakalım.

Çünkü Tek adam her şeye hükmedecek başkan, hükümet, meclis başkanı, yargı hepsi kendisi olacak. Siz böyle bir başkanla mı yönetilmek istersiniz yoksa sizlerinde söz hakkı olan bir sistemle mi yönetilmek istersiniz.

Başkan olacak olan kişi hem de bir parti başkanı olacak belki de senin hiç sevmediğin bu güne kadar hiç oy vermediği bir partiye oy vermek zorunda olacaksın sizce makul mü?

Seçtiğiniz o başkan diğer yandan bir partinin genel başkanı hâkimleri atayacak kararnameler adı altında kanunlar çıkaracak sizin değerli oylarınızla seçtiğiniz millet meclisini feshedebilecek, orduya emir verebilecek.

Seçtiğiniz milletvekillerinin hiçbir değeri olmayacak yönetimde hiçbir söz hakkı olmayacak.

 Yaşantımız, İleri ülkeler seviyesinde değil Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda seviyesinde bir ülke haline dönüşecek ve biz burada yaşayacağız.

Rejim değişecek. Sadece adı Cumhuriyet olacak, her Cumhuriyet adında ülkelere bakacak olursak Cumhuriyetten eser yok, Demokrasiden bahsetmek çok zor olacak.

Sevgili vatandaşlarımız bu sefer düzgün bir adam geldi iyi yönetildik diyelim bu kişi ölümsüz değil vadesi yetti de öldü kafadan sakat birisi geldi bu kafadan normal olmayan başkan sokak da adam öldürse 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılmayacak.

Bu başkan ve yardımcıları yolsuzluk yapsa, yetim hakkı yese, devletin mallarını gasp etse dahi 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılmayacak.

 Dersiniz ki; o 400 milletvekili de toplanır adamı oylarıyla mahkemeye verir dersiniz. Biz de akıllı adamları seçeriz dersiniz, yok işte o öyle değil başkan hemen meclisi feshedebilecek.

Siz mahkeme kapılarında işiniz olduğunda eğer o partiden değilseniz işiniz hallolmama ihtimali % 90 neden biliyor musunuz çünkü hâkimler savcılar başkanın kendi adamları da ondan yani hukuk bizi koruyamayacak, can ve mal güvenliğimiz kalmayacak bir haksızlık karşısında bizi kim koruyacak bir düşünün.

Zaten ekonomisi problemli bir ülkeyiz tek adam kara verdiği için ekonomide belirsizlik hâkim olacak kimse her an batarım diye yatırım yapmaya cesaret edemeyecek, başkanın keyfine göre vereceği kararlar nedeniyle güven olmayacak, kriz, iflas, işsizlik, yolsuzluk yoksullukla birlikte çöküş başlayacak.

Asgari ücreti, fiyatları, maaşları, işçi memur alımlarını, dernek sendika kurulmasını veya kapatılmasını, her şeyi tek adam belirleyecek. Aklımızı kaybederiz her hal düşünsenize herkes diken üzerinde kaygısız günümüz olmayacak..

Tek adam her şeye karar vereceği için devlet ve toplum hayatında danışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler kullanılmayacak.  Sivil toplum örgütlerinin varlığının hiçbir önemi kalmayacak, çatışma kutuplaşma, terör artacak. Çünkü 30-40 senedir sürekli terör bizim başımızın belası.

Her beş yılda, bir başkan bir de onun partisinin çoğunlukta olduğu bir meclis seçilecek. Bir daha ki seçime kadar öldün mü kaldın mı diye soran olmayacak, seçtiğin milletvekilleri de başkanı kontrol edemeyecek peki senin haklarını kim koruyacak?

Parlamenter sistem kalkacağı için başbakan olmayacak bakanlar direk başkana karşı sorumlu olacak, meclis ha var ha da yok!  Kimse milletvekillerini umursamayacak.

Seçtiğimiz milletvekilleri, bakanlardan veya bürokratlardan hizmet isteyemeyecek, hesap soramayacak ve sana hizmet getirmeyecek. Yani boşuna seçmiş olacaksın.

Camiler ki buralar bizim kutsal alanlarımız kardeşliğin en çok pekiştirilmesi gereken yerler siyaset oralarda yapılacak. Ordu bizim dış güvenliğimizi sağlayan yerler, siyasetle hiç işi olmaması gereken yerler kışlalara siyaset girecek. Buraların hepsi başkanın partisine göre düzenlenecek.

Parti devleti olduğu için devlet kapısında farklı partililerin yeri olmayacak.

Başkan isterse; çünkü verilecek yetkiler arasında bu da var. Devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek..

Seçilme yaşının 18’e düşürülmesi hafızam almıyor bir türlü;  18 yaşında bir genç yeni liseyi bitirmiş hangi maddi ve manevi birikimi var ki; daha ekmek parasını babadan alan bu kişi nasıl vekil olacak,  amaç itaat eden vekil.

Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e dahi verilmeyen yetkilere sahip olacak, Allah muhafaza ileri ki zamanlarda dengesiz biri gelirse varın gidin olacakları hafızanız almayacak!...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.