Hak Ediyor muyuz? Etmiyor muyuz?


Bu makale 2016-09-23 07:41:48 eklenmiş ve 727 kez görüntülenmiştir.

Adıyaman Bunu Hak etmiyor, diyenlere Adıyaman bunun daha fazlasını hak ediyor.

 

"Adıyaman Üvey evlat! Adıyaman siyasetçileri Adıyaman'a bakmıyor! Adıyaman bunu hak etmiyor." (Adıyaman derken tüm ilçe belde ve köyler için geçerlidir) gibi cümleleri kullanan Adıyaman sevdalısı arkadaşlarımız söz konusu kendi adamlarının bir yere atanması olduğunda Basiret kavramını tanımıyorlar.

Sonra da Adıyaman niye gelişmiyor diyorlar.

Evet, Bu konuyu Sosyal paylaşım sayfalarında kısa kıza yazmayı düşünmüştüm. Ancak baktım ki; uzun zamandır bir köşe yazısı yazmamışım.

Tam zamanı diye düşünerek bu iki paragraf yazmayı düşündüm.

Milletvekili aday adaylığı sürdüğü zamanlarda, yüzlerce aday adayının çevresi kendi adayları listeye girmesi için her türlü özveride bulunur. Adayı listeye girmediği zaman başlar verip veriştirmeye, vay efendim, bu nasıl olur. Vay efendim şu nasıl olur.

Basiret  ve yeterlilik kriterine bakılmaksızın kendi adamının listeye girmesini ister ve bunun için diğer aday adayları hakkında olmadık şeyler söylerler. Aynı şey Belediye Başkanlığı seçiminde de geçerlidir. avcılar perde  skorhocam   porn turk

Siyaset kısmı bu duruda iken birde bürokrasi kısmına bakalım. Bu aralar İl Milli Eğitim Müdürlüğü için bazı isimler geçiyor. İsim vermek doğru olmayabilir ancak; toplumun net olmasını isteyen biri olarak ben isim vereceğim. film izle

İl Milli Eğitim Müdürlüğü için, Kazım Çoban, Halil Alkayış, Hüseyin Söylemez, Gaffari İzci ve Abdulkerim Işık ve bir iki kişinin isimleri geçiyor.

Hepsini tanıyorum. Hepsini biliyorum. Sendika zamanlarında Gaffari İzci’i en çok eleştiren biriydim. Milletvekilliği seçimlerinde destek vermeyen biriydim.Ancak Eğitim yöneticiliği konusunda Gaffari hocanın bu işi yapabileceğine inanıyorum.

Hüseyin Söylemez, girişken biri, sendikal mücadele de yenik düştükten sonra Doğanşehir ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Başarılı bir süreçten sonra Malatya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğünü başarılı bir şekilde yürütüyor.
Hüseyin Hoca’nın dez avantajları var. Kimimle nerde nasıl iletişim kuracağı konusunda zayıf düşüyor. Eğitim yöneticiliği bariz durumlar, hamleler gerektirir.

Abdulkerim Işık hocayı RAM müdürlüğü döneminden tanırım. Uyguladığı stratejiler, insan ilişkileri yönünden başarılı buluyorum. İyi bir eğitimci, iyi bir yönetici olacağını da düşünüyorum.

Bu isimlerin yanında bir isim daha var ki, onunda Eğitim Yöneticisi olması durumunda Adıyaman eğitimine ciddi manada katkı sağlayacağını biliyorum.

Evet, sonuçta 4 vekilin vereceği karar doğrultusunda bu atama gerçekleşecek. İlimiz Eğitiminin başarıya doğru giden yolda hızla ilerlemesi için, Siyasetçilerimizin bu süreci iyi yönetmesi ve ona göre davranması gerekiyor.

Bu memleket bizim. Bazı insanları sevmiyor, bazıları ile kişisel diyaloglarımız iyi değil diye,  onun yönetici  olmamasını istememiz, memleketimize ihanettir.

Basiretli biri olsun. O makamdan içeri bile girmeyeyim. Düşüncesini taşıyorum. Bu manada İlimiz eğitiminin başına gelecek hocamıza şimdiden başarı diliyorum. Basiret sahibi bir yönetici ise sonuna kadar destek vereceğimizi, değil ise hayatı ona zindan edeceğimizi bilinmesinde fayda görüyorum.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.