İbrahim Kocaman ile söyleşi.

MHP ( Milliyetçi Hareket Partisi ) Gölbaşı Belediye Başkan adayı Sayın İbrahim Kocaman ile söyleşi.
Bu haber 2014-01-31 23:04:56 eklenmiş ve 1164 kez görüntülenmiştir.

Sayın Kocaman  İlçemiz halkına kendinizi tanıtır mısınız ?  

      

 1964 Akçakaya/GÖLBAŞI Doğumluyum. İlk öğrenimimi akçakaya ilk öğretim okulunda, Orta öğretimi İmamhatip lisesi ve İstanbul Eyüp Lisesinde yaptım. İstanbul’ da Halkla İlişkiler okudum. Askerlik sonrası 1987 yılında  İstanbul Defterdarlığın da memur olarak göreve başladım.Gümrükler baş müdürlüğünde ve Gelir idaresi Başkanlığında görev yaptım. Halen Bayrampaşa Grup Müdürlüğünde görev yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.                                                                                                                                            

İbrahim Bey önümüzdeki yerel seçimlerde ilçemiz Gölbaşı’nın umudu olacak mısınız? (Nasıl ?)

Tabi ki. Bir büyüğümüz olan Şeyh Edibali nin şu güzel sözü ile cevap vermek istiyorum. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’  Bu anlayışla yola çıktım. Amacım ilçemizde birlik ve beraberliği sağlayarak. İlçemizi hak ettiği yere taşımak hatta daha ileriye götürmek.  Görüldüğü gibi 1957 yılında kurulan bu ilçe hak ettiği yerlere gelmemiştir. Ben bu güzel ilçemizi bütün Gölbaşılı hemşerilerimizle beraber el ele vererek ilçemizin hak ettiği yerlere gelmesi için gecemi gündüzüme katarak bütün halkımızla birlikte başarmak istiyorum. Ancak bu hizmetleri yaparken benim hiç kimsenin güdümünde olmadığımı ve kimsenin emri ile de buraya gelmediğimin bilinmesini istiyorum. tek bir tane dahi oy alacağımı bilsem de bu davamdan vazgeçmeyeceğime bütün halkımızın inanmasını istiyorum. çünkü ben bu yola inandığım için çıktım. Allah cümlemizin yar ve yardımcısı olsun .İnşallah ben ilçemize, ilçemde bana hayırlı olur. Allah hiç kimsenin hakkını bizlere yedirmesin.

Sizce dini siyasete alet etmeden insanların güveni nasıl kazanılabilir ?

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında belirtildiği gibi din ile devlet işleri birbirinden ayrılmıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ ün Cumhuriyetinde yaşıyoruz . Cumhuriyet tarihimizde bile onca savaşlar yaşanmış ki bu savaşlarda bile omuz omuza mücadele verilmiştir. ve bu mücadelede sen Müslümansın, sen Alevisin, sen Kürtsün ,sen Türksün diye ayrıştırmadan bu cennet Vatanımız, Türkiye Cumhuriyetimiz kurulmuştur. Bu Cumhuriyet kurulurken nice başörtülü annelerimiz, bacılarımız Cumhuriyetimizin temel taşı olmuşlardır. Bu nedenle ki ,dini istismar etmek ve ayrıştırmak asla haddimiz değildir. Ben burada kucaklayıcı, insan ayrımı yapmadan ,hep birlikte bu Gölbaşını kazanmak istiyorum. İnsanlarımızı kırmadan hep beraber el ele verip sorunları birlikte çözeceğiz ,çünkü bu Gölbaşı hepimizin burayı birlikte yöneteceğiz ,eksiklerimizi birlikte tamamlayacağız.

MHP’nin ilçemiz Belediye Başkan Adayı olmayı kafanıza koyduğunuzda şöyle bir düşünce geçti mi ? “ Seçimi kazanmasam bile bu şekilde kendimi hem topluma hem de partime tanıtmış olurum. Bunu basamak yaparak ilerideki siyasi hayatıma bir kapı açmış olurum” bu soruya açık yüreklilikle cevap verir misiniz ?

Benim Gölbaşı’na aday olmak isteğimde ne bir siyasi parti, nede kimi şahıslar üzerinde bir yerlere gelmek gibi bir isteğim yok. Gölbaşında ki eksiklikleri gördüğüm için ve bu eksiklikleri de başarabileceğime inandığım için aday oldum.  Halka hizmeti hakka hizmet olarak inandım. Ben özellikle şunu ifade etmek istiyorum sevgili Gölbaşı halkımla birlikte yürümek ve başarmak istiyorum. Benim şuan ki kafamda ki tek hedefim Gölbaşı’na yeni güzellikler toplumsal olgular sağlamak en büyük hedefimdir ve Gölbaşımızın A’dan Z’ye eksikliklerini belirleyip ve hep beraber büyük projelerle ilçemizi güzelleştirmek ve bunu yaşatmak istiyorum.

llçemizin yığınla eksiği var. Bunların üstesinden nasıl geleceksiniz ?

Evet biliyorum. Gölbaşılı hemşerilerimle bu sorunların altından yüzümüzün akıyla çıkacağımıza inanıyorum. Mesela ilçemizde olması gereken bir Öğretmen evi yok , su sıkıntısı var , içme suyumuz sağlıksız ve halen astbestli borulardan halkımız su içmektedir. Halbuki dünyada ve denizlerde bile kullanılması yasaklanan astbest halen ilçemizde su borularında kullanılmaktadır. Buda insanlarımızın sağlıkları açısından endişe verici. Trafik sorunu var. Bayanlarımızın rahat oturup kalka bileceği yerler yok, bayanlarla ilgili çok güzel projelerimiz olacak. İlçemizin estetik yapısı hoş değil ilçemizin içinden geçen büyük su kanalarının bakımsız olduğu ve bunlarla ilgili bazı projelerim var. Bu projeleri zaman içerisinde bütün halkıma detaylı bir şekilde açıklayacağım. Yapacağım bütün projelerimde Gölbaşı halkının görüşlerini alarak uygulayacağım. Yapacağımız projeler ilçemize yakışır ve hak ettiği şekilde olmasına özen göstereceğim. Büyük şehirde yaşamışlığım avantajlığını kullanarak burada gördüklerimi ve öğrendiklerimi sevgili halkımla beraber uygulayıp yapılması gerekenin en iyisini yapmaya çalışacağız ve yapılacak olan herşey halkın görüşü alınarak yapılacaktır.

Kadınlarımıza bakış açınız nasıldır ?

Bana göre kadın bir anadır.Analar hayatımızın vazgeçilmezlerinden olup onları sadece evde bulaşık , çamaşır yıkayan ütü ve yemek yapan olarak görmüyorum. Kadınlarımız hayatımızın tam ortasındadırlar ve iş hayatında olmaları gerektiğini ev ekonomisine ve ilçemiz ekonomisine katkı sağlayacaklarına inanıyorum .Bana göre kadın,  eşinin iki metre gerisinde değil yanında yürümesi gerekir. Kadına şiddete kesinlikle karşıyım ,bu konuda Peygamber efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmuşlardır. ‘kadınlarınızı size emanet ediyorum’ . Aslında kadınlarımızla ilgili daha çok söylenmesi gereken vardır ama bunu ileriki zamanlarda bazı sohbetlerimizde dile getireceğim.

Gölbaşı yaşlılar ve emekliler yerleşkesine dönüşmek üzere çünkü gençleri tutabileceğimiz bir yada birkaç iş sahamız yok onlar için bir projeniz var mı ?

Evet üzülerek söylüyorum ilçemizde liseyi bitirdikten sonra üniversite kazananlar okumaya gidiyor kazanamayanlar ise ekonomik sebeplerden dolayı okuyamayıp gurbette kendilerine iş aramak zorunda kalıyor .Buda çoğu yerlerde karın tokluğuna asgari ücretlerin bile altında çalışmaktalar. Bununla ilgili yurt içinde ve yurt dışında birçok yatırımcı ile görüş birliğine vardık. Bu yatırımcıların zaman içerisinde ne iş kuracaklarını ve kimler olduğunu açıklayacağım. Halkımızın bilmesini istediğim, çok güzel ve çok verimli olacağını düşündüğüm geleceğe yönelik projelerimiz mevcuttur. Onun için istiyorum ki el ele verip geleceğimizi birlikte kuralım çocuklarımıza çok güzel gelecek mirası bırakalım. Bu memleket bizim, bu taşın altına hepimiz birlikte elimizi koymamız gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak  şunu söylemek istiyorum. “Benim belediye yönetimimde gizli saklı hiç bir şey olmayacak, Şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile çalışmalarımı yürüteceğim. Bunun nasıl olacağını ileriki söyleşilerimizde açıklayacağım.”

Sayın Kocaman  Alternatif  Bakış Gazetesi olarak, size teşekkür ederiz.

Kendimi ve fikirlerimi ifade etmeme, Gölbaşı halkına ulaşmama vesile olduğunuz için bende size teşekkür ederim. Saygılarımla.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.