EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-03-2020 17:52   Güncelleme : 26-03-2020 17:57

Özdemir: 30 Nisan'a Kadar Uzaktan Eğitime Devam Ediyoruz

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir Milli Eğitim Bakanlığının, evde eğitim sürecini 30 Nisan tarihine kadar uzatmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Özdemir: 30 Nisan'a Kadar Uzaktan Eğitime Devam Ediyoruz

Özdemir’in açıklaması şu şekilde:

Bakanlığımız, öğrencilerimizi covid-19 virüsünden korumak için, Bilim Kurulunun da önerisiyle, evde eğitim sürecini 30 Nisan tarihine kadar uzattı. Bu karar, eğitime ara verme kararı değildir; çünkü eğitim-öğretim planlı bir şekilde uzaktan eğitim aracılığı ile devam edecektir.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ,

30 Nisan tarihine kadar, eğitimlerinizi uzaktan eğitim yoluyla EBA veya EBA TV aracılığı ile evlerinizde alacaksınız. İsteyen öğrencimiz, internet aracılığı ve bilgisayar/tablet kullanarak, isteyen cep telefonları vasıtasıyla, isteyen de EBA TV aracılığı ile uzaktan eğitimlerden yararlanabileceklerdir. İnternet aracılığı ile bu eğitimleri almak isteyen öğrencilerimiz için, internete erişim 5 GB ücretsiz olarak sunulmaktadır.TV üzerinden dersleri almak isteyen öğrencilerimiz, uydu frekans ve yayın platformları bilgilerini internet sitemizden bulabileceklerdir.

Sevgili Öğrencilerimiz, bizim sizlerden istediğimiz, 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitimi takip etmeniz, bol bol kitap okumanız, anne-baba ve kardeşlerinizle güzel zamanlar geçirmeniz olacaktır. Zorunlu olmadıkça evde kalmanızı özellikle istiyoruz.

KIYMETLİ VELİLERİMİZ,

30 Nisan'a kadar devam edecek olan Uzaktan Eğitim sürecinde, çocuklarımızın aynı zamanda öğretmenleri de sizler olacaksınız. Sizlerden, acil durumlar olmadıkça, çocuklarımızın dışarı çıkmalarına müsaade etmemenizi ve onlarla birlikte evde vakit geçirmenizi istiyoruz. Onların, uzaktan eğimleri için gerekli ekipmanları sağlamanızı ve bağlantı konusunda yardımcı olmanızı istirham ediyoruz. Aynen okulda olduğu gibi, haftalık ders programlarını takip edip ilgili gün ve saatlerde çocuklarımızın bu eğitimden mutlaka yararlanmalarını sağlamanızı istiyoruz. Herhangi bir sebeple, uzaktan eğitimi alınamayan dersler söz konusu olduğunda, bunun takip edilerek ders tekrarlarının mutlaka izlenmesinin sağlanmasını sizlerden rica ediyoruz. Çünkü her dersin en az 2 kez tekrarları da yapılmaktadır. Bunların yanı sıra, çocuklarınızla güzel vakit geçirmenizi, birlikte kitap okumanızı, oyunlar oynamanızı istirham ediyoruz sizlerden.

Bu asil milletin, tarihte çok güçlüklerle karşılaştığını ve tüm güçlükleri de birlik, beraberlik, kardeşlik, dirlik ve düzen içerisinde aştığını hepimizi biliyoruz. İçerisinden geçtiğimiz ve tüm dünyayı etkileyen bu sıkıntılı süreci de hep birlikte dayanışma ile aşacağımızdan şüphem yoktur.

Son olarak diyorum ki: Evde Kal Türkiye'm!...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri