SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2020 19:11

Başkan Yıldırım’dan ‘Evinde Kal’ Çağrısı

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından "Hayat Eve Sığar" sloganıyla yapılan ‘Evde Kal’ çağrısına destek verdi.

Başkan Yıldırım’dan ‘Evinde Kal’ Çağrısı

Zorunlu olmadıkça vatandaşların evinden çıkmamasını isteyen Belediye Başkanı İskender Yıldırım,yaptığı açıklamasında, “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz."dedi.
-"VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK"
Yıldırım, bu zor günleri hep beraber sağlıklı bir şekilde atlatmanın yolunun tedbirli olmaktan geçtiğini vurgulayarak, şunları ifade etti:
"Sağlık Bakanlığımızın ifade ettiği kurallara uymaktır. Vatandaşlarımız mecbur olmadığı sürece dışarı çıkmasınlar. Evlerinde kalsınlar, ellerini sık sık yıkasınlar. Kişisel temizliğe ve hijyene çok dikkat etsinler. Sağlıklı beslenmeye gayret göstersinler. Belediye olarak vatandaşlarımızın sağlığı için her türlü tedbiri aldık. Dezenfekte çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızın mağdur olmaması için tüm gayreti gösteriyoruz. Değerli genç kardeşlerime de bir çağrım var. Sokağa çıkan yaşlılara daha nazik olalım sonuçta onlar birer anne ve babadır ikaz ederken yıkmadan kırmadan uyaralım."

Kaynak:PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri