SİYASET
Giriş Tarihi : 20-03-2020 19:19

CHP'li Binzet: Mali Müşavirlerin İşini Evde Yapması İmkansız Bir Durum

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Ankara Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin ve yönetim kurulu üyelerinin yaptığı basın açıklaması nedeniyle gözaltına alınmasına ilişkin, "Bu insan haklarına da eşitliğe de aykırı bir durum. Şiddetle kınıyor ve mart ayı beyannamelerinin süreç düzelinceye kadar ertelenmesini talep ediyoruz."dedi.

CHP'li Binzet: Mali Müşavirlerin İşini Evde Yapması İmkansız Bir Durum

Binzet, yaptığı açıklamada,  koronavirüs pandemsi nedeniyle içinde bulunan olağanüstü koşullarda 120 bin mali müşavir ve yüz binlerce çalışanının haklı talepleri olan beyannamelerinin bir ay ertelemek için talepte bulunduklarını anımsattı.
Mali müşavirlerin mart ayı başından bu yana yüz binlerce belge, nakit para ve bildirgelerle ve esnafla temas ederek beyannameleri süresinde yetiştirmeye çalışırken haklı talepleri olan beyannameleri bir ay ertelemek için talepte bulunduklarını belirten Binzet, şunları kaydetti:
"Bu talepleri Maliye Bakanlığı'nca uygun görülmediği gibi basın açıklaması yapan Ankara Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Ali Şahin ve yönetim kurulu gözaltına alınıyor. Evde kal çağrılarının her gün yapıldığı bir ortamda mali müşavirlerin işini evde yapması imkansız bir durum. Bu insan haklarına da eşitliğe de aykırı bir durum. Şiddetle kınıyor ve mart ayı beyannamelerinin süreç düzelinceye kadar ertelenmesini talep ediyoruz."

Kaynak:PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri