ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 18-03-2020 18:50

ADD Başkanı Palalı: Emperyalizme Karşı Direnişin Adıdır Çanakkale

Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Aslan Palalı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

ADD Başkanı Palalı: Emperyalizme Karşı Direnişin Adıdır Çanakkale

Başkan Palalı mesajında, "Büyük Türk Ulusu, 105 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde benzeri görülmemiş bir direnişle emperyalist güçlerin planlarını bozarak Çanakkale’yi geçilmez kılmakla kalmayıp, yeni Türkiye’nin önsözünü yazmıştır."dedi.
-"EMPERYALİZMİN DÜNYADA KARŞILAŞTIĞI EN BÜYÜK DİRENİŞİN ADIDIR"
Çanakkale Zaferi,  kazanılmış bir savaşın çok ötesinde, bir devrimin ayak seslerinin duyulduğu, bir ulusun küllerinden doğacağı günlerin habercisi olduğunu vurgulayan Palalı, şunları ifade etti:
"Dönmeyi düşünmeden düşmanın üstüne yürüyenlerin, hiç durmamak üzere tam bağımsızlığa yol alışlarının destanıdır. Çanakkale Zaferi, Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü dünya tarihine kazandıran, emperyalizmin dünyada karşılaştığı en büyük direnişin adıdır. Büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Çanakkale ile yükselen tam bağımsızlık utkusu, Ulus Devlet olma hedefi ile eşine rastlanmayan bir Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ardından; demokratik, laik, sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Bu gün, 105 yıl önce bu destanı yazanların mirasçıları ile, emperyalist güçlerin yeni nesil temsilcileri yine karşı karşıyadır. O gün bozguna uğrayan planlarını bu gün yeniden hayata geçirmek için her türlü yolu denemekteler. Türkiye Cumhuriyeti karşısında neredeyse yarım yüzyıldır ilmek ilmek ördükleri karşı devrim süreci, baş döndüren bir hıza ulaşmıştır. Cumhuriyet kazanımları, Cumhuriyet kültürü büyük bir erozyona uğramıştır. İşbirlikçi iktidarlar, dün Çanakkale’den geçemeyenlere ülkemizi parsel parsel sattıkları gibi, bu gün Kanal İstanbul gibi projelerle “arka kapı” oluşturma sevdasına düşmüşlerdir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Seslenişinde ki tüm şartlar bir bir oluşmuştur. İçerde ve dışarda ülkemizin geleceğine göz dikenlerin, bağımsızlığına kastedenlerin, siyasi erki elinde tutanların gaflet, dalalet ve hatta ihanet içinde olmalarının karşısında onurlu bir savaşım veren ADD, bu uğurda kurulduğu günden bu yana Kurucu Genel Başkanı başta olmak üzere kurucularını ve üyelerini şehit vermek de dahil, her türlü bedeli ödemekten bir an bile geri durmamıştır. ADD Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan ve azimle yürümektedir.”
 

Kaynak:PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri