ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 20-02-2020 21:56

Emniyetten "Gençlik ve Güvenli Gelecek" Konferansı

Adıyaman’da Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince, terör örgütlerinin propagandalarını etkisiz hale getirmek için "Gençlik ve Güvenli Gelecek" projesi kapsamında 2 bin öğrenciye konferans verildi.

Emniyetten

Adıyaman Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliğince, "Gençlik ve Güvenli Gelecek" isimli proje kapsamında, il merkezinde bulunan lise ve dengi okullarda öğrenim gören yaklaşık 2 bin öğrenci bilgilendirildiği kaydedildi.
Açıklamada, eğitimin ülke bütünlüğü aleyhine faaliyet yürüten terör örgütlerinin propagandalarını etkisiz hale getirmek, eleman kazanımlarını engellemek, terörle mücadelede halk desteğini sağlamak, terör örgütlerinin şiddete dayalı olumsuz imajını unutturarak yeniden bölge insanı üzerinde etkinlik sağlamaya çalışmasına engel olmak, örgütlerin gerçek yüzünü insanlara hatırlatmak, taban üzerindeki etkisini azaltmak, maddi ve manevi sıkıntılarında devletin her zaman yanlarında olduğunu hissettirmek, zararlı oluşumlardan uzak tutmak ve aydınlatmak amacıyla verildiği bilidirldi.
Yapılan bilgilendirmelerin daha etkili ve kalıcı olması amacıyla konferanslar sırasında öğrencilere üzerinde polis arması ve telefon numaralarının bulunduğu cep defteri ve tükenmez kalem hediye edildi. Kartvizit bastırılarak okul idarecileri ve öğrencilere dağıtılarak, ihtiyaç duymaları durumunda polis ekiplerine ulaşabilmeleri için gerekli kolaylık sağlandı. Ayrıca konferansların il merkezi ve ilçelerinde bulunan lise ve dengi okullarında devam etmekte olduğu da belirtildi.

Kaynak:PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri