GERGER
Giriş Tarihi : 01-02-2020 22:24

Vali Pekmez Çadırda Kalan Depremzedeleri Ziyaret Etti

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Gerger ilçesine bağlı Güngörmüş Köyü Yaylacık Mezrası ile Su Tepe Köyünde çadırda kalan depremzeleri ziyaret etti.

Vali Pekmez Çadırda Kalan Depremzedeleri Ziyaret Etti

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Gerger ilçesine bağlı Güngörmüş Köyü Yaylacık Mezrası ile Su Tepe Köyünü ziyaret etti.
Köyde AFAD’ın kurduğu çadırlara yerleştirilen vatandaşları ziyaret eden Pekmez’e İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Gerger Kaymakamı Resul Özdemir ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ eşlik etti.
Depremin meydana geldiği günden bu yana depremden etkilenen Gerger ve Sincik ilçelerine bağlı en ücra köşedeki köy ve mezraları dolaşarak vatandaşları yalnız bırakmayan Pekmez, ziyaret ettiği köylerde vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.
-"SIKINTILARI SABIR VE AZİMLE ÇALIŞARAK  EL BİRLİĞİ İLE AŞACAĞIZ"
Depremzedelerin taleplerini tek tek not alan Pekmez, Gerger ve Sincik ilçesine bağlı köylerde depremzedelerin günlük hayatlarının kolaylaştırılması ve vatandaşların dile getirdiği  sorun ve taleplerin bir an önce çözüme kavuşturulması için devlet olarak yoğun gayret sarf ettiklerini dile getirdi.
Güngörmüş ve Su Tepe köyünde AFAD’ın kurduğu çadırlarda yaşamını sürdüren depremzede aileleri ziyaret eden Pekmez, doğal afetten etkilenen Gerger ve Sincikli vatandaşların yaralarını sarmak için devlet ve millet olarak seferber olduklarını belirterek, 24 Ocak’ta merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan Gerger ve Sincik ilçelerine bağlı köylerinde önemli ölçüde etkilendiği deprem sonrası mevsimin kış olması dolayısıyla köylerde yaşayan vatandaşların sıkıntı çektiğini, ancak bu sıkıntıları sabır ve azimle çalışarak el birliği ile aşacaklarını söyledi.
Depremden etkilenen vatandaşlar ise, gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı Vali Aykut Pekmez’e teşekkür etti.

Kaynak:PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri