GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2019 19:15   Güncelleme : 02-10-2019 19:15

Adıyaman’da 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' Etkinliği

Adıyaman’da, İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya farkındalığı için "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyası başladı.

Adıyaman’da 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' Etkinliği

Kampanya kapsamında, 81 ilde, 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk personeliyle 2’şer saat “yaya güvenliği” nöbeti tutulması üzerine Adıyaman Merkezde trafik ekipleri yaya geçitlerinde nöbet tuttu.
Etkinliğe öğrencilerde destek vererek ellerinde aldıkları dur ve geç tablosu ile sürücülere yaya yol vermeleri konusunda yönlendirme yapıldı.
-"YAYA GEÇİTLERİNDE NÖBETTEYİZ"
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez;”Cumhurbaşkanımız, ve İç İşleri Bakanımızın talimatı ile yaya öncelikli yıl olarak ilan edilmiştir. Bu yıl içerisinde etkiliklerimizi yapmıştık farkındalık yaşatmak amacıyla hem yayalarımızın, hem şoförlerimizin bu konuda bilgilenmesi amacıyla Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adıyaman’da bu etkinliğimizi yapıyoruz yaya geçidinde nöbetteyiz etkinliği çerçevesinde hem öğrencilerimize, farkındalık yaratmak tabi trafik kuralarına hem yayalarımızın hem de uyması can mal güvenliği açısından çok önemli ışık olmayan yaya geçitlerinde yayalarımızın gereği bunda da şoförlerimize daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederiz."dedi.
 

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri