SİYASET
Giriş Tarihi : 27-09-2019 21:58   Güncelleme : 27-09-2019 21:58

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Adıyaman Üniversitesini Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Adıyaman ziyareti kapsamında Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Adıyaman Üniversitesini Ziyaret Etti

Besni Eğitim Bayramı etkinliklerine katılmak üzere Adıyaman’a gelen ve valilik makamında Adıyaman il protokolü tarafından karşılanan Selçuk, akabinde Adıyaman Üniversitesini ziyaret ederek, Rektör Turgut’tan üniversitenin çalışmaları ve fakülteler hakkında bilgi aldı.
Turgut, Adıyaman Üniversitesinin bu yıl yüzde 95 oranında tercih edildiğini, ülke genelindeki üniversiteler arasında tercih edilen bir üniversite olduğunu ifade etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Turgut, “Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’u üniversitemizde ağırlamak bizleri onurlandırmıştır. Kendisine bu nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Bakanımız, ülkemizdeki eğitim-öğretime yeni bir soluk getirdi. Bakanlığımızda uygulanan projeler bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Sayın Bakanımızın tecrübesiyle ve donanımıyla, eğitimdeki niteliği artırma adına en iyisini yapacağına inanıyorum. Bizler, eğitim camiası olarak ülkemize faydalı bireyler yetiştirmekle mükellefiz. Bu hedef kapsamında ülkemizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında etkin rol oynamak adına elimizden geleni yapacağız. Amacımız, eğitimin tüm bileşenlerinde niteliği yükseltmektir.” dedi.
Bakan Selçuk ise Turgut’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederken, üniversitenin onur defterini imzaladı.
Bakan Selçuk’un üniversite ziyaretine Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in yanı sıra AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Ak Parti Adıyaman Milletvekilleri İbrahim Halil Fırat, Muhammet Fatih Toprak, Yakup Taş, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz ve protokol üyeleri eşlik etti.

Kaynak:PHA
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri