GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2019 23:44   Güncelleme : 19-09-2019 23:44

Gölbaşı'nda Gaziler Günü Kutlandı

Gölbaşı'nda Gaziler Günü Kutlandı

Gölbaşı'nda Gaziler Günü Kutlandı

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kocaeli Milletvekili Haydar Akar,  Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, İlçe protokolü ve Gaziler katıldı.
Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal ve Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım’ın Atatürk Büstüne Çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Anma programında konuşan Teğmen Hilmi Demir:"Gaziliğin millet ve devlet nezdindeki önemini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Kahraman Türk Ordusu; Sizin kahramanlığınızla kazanılan büyük zaferin millet tarafından takdirine delalet eden bu unvan ve rütbeye ancak size izafe ederek bütün askerlik hayatının en büyük iftiharı olarak taşıyacağım.” diyerek anlatmaktadır. Öyle ki milli bağımsızlığımız, vatanı, milleti ile bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek maksadıyla vatanımızın her karış toprağına kanlarını akıtan, Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizi ve can veren şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek, onlara minnet, şükran duygularımızı ifade etmek milletimizin en büyük görevidir:” dedi.
Günün anlam ve önemini belirten şiirler okunması ile program sona erdi.

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri