ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 19-09-2019 23:25   Güncelleme : 19-09-2019 23:25

Terk Edilen Köpek Okullu Oldu

Sahipleri tarafından terk edilen köpek, Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından bakımları yapıldıktan sonra hayvan dostu okul olarak bilinen 15 Temmuz Ortaokulu’na sahiplendirildi.

Terk Edilen Köpek Okullu Oldu

Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü, sahipsiz sokak hayvanlarını sahiplendirmeye devam ediyor.
Sahipleri tarafından sokağa terk edilen köpek, duyarlı vatandaşların ihbarı neticesinde Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından bulunduğu yerden alınarak, Adıyaman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü Hayvan Barınağına götürülüp, kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme işlemlerinden geçtikten sonra, 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu’na sahiplendirildi.
Konu ile ilgili bilgi veren Adıyaman Belediyesi’nde görevli Veteriner Hekim Yusuf Işık, hayvan dostu okul olarak bilinen ve merkezleri tarafından daha önce de iki kedinin sahiplendirildiği 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu yetkililerine ve öğrencilerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Okulda hayata geçirilen ‘Her Sınıfın Hayvan Dostu Bulunsun’ projesi kapsamında sahiplenilen sokak hayvanlarıyla adını tüm Türkiye’ye ‘hayvan dostu okul’ olarak duyuran 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu’nda okuyan öğrencilerin bu proje ile hayvan sevgisinin pekiştirilmesi amaçlanıyor.
 

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri