EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-07-2019 21:50   Güncelleme : 30-07-2019 21:50

Sabancı Vakfı'ndan Adıyaman Bilim Ve Sanat Merkezine Proje Desteği

Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından desteklenen 01-26 Temmuz tarihleri arasında Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi tarafından Sarıharman köyünde uygulanan "İşimiz Bilim Gücümüz Sanat Projesinin kapanış törenine yapıldı.

Sabancı Vakfı'ndan Adıyaman Bilim Ve Sanat Merkezine Proje Desteği

Törene protokol üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra ulusal basın, Sabancı Vakfı temsilcileri ve köy sakinleri iştirak etti.
Proje hakkında bilgi veren proje koordinatörü Bilal Zemin bilimin ve sanatın aydınlık geleceğin en önemli teminatı olduğunu, köy çocuklarının düzenlenen eğitimlere büyük ilgi ve hevesle katıldıklarını, haftalardır her doğan günü heyecanla karşıladıklarını belirtti.
Bir ay boyunca her gün 150 çocuğa hizmet sunan yaz kampında Fen, Biyoloji, Akıl Oyunları, Robotik ve Kodlama, El Sanatları, Ahşap, Origami Kirigami, Teknoloji Tasarım, İngilizce, Diksiyon ve Yazarlık, Drama ve Görsel Sanatlar alanlarında özgün atölyeler açıldığını belirtti.
Bilsem Müdürü Dr. Fuat Tokur ise  çocuk atölyeleri konusunda uzmanlaşmış, nitelikli bir ekiple çocukların güzel anılar biriktirmelerini sağladıklarını, çocukları bir nebze de olsa tarladan uzak tutabildikleri mutlu olduklarını belirterek, destek veren tüm paydaşlara teşekkür etti.
Tören sonunda söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz projeye verdikleri desteklerden ötürü Sabancı Vakfı yetkililerine teşekkür ederek, böyle projelerin devamının ilimiz açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.
Sabancı Vakfı temsilcileri ise böyle değerli ve nitelikli bir projeye destek vermiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Konuşmaların ardından proje destek veren paydaşlara, atölye lideri öğretmenlere plaket atölye katılımcısı öğrencilere katılım sertifikası takdim edildi.
 

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
RÖPORTAJLAR
Bipolar Farkındalık
Bipolar Farkındalık