SİYASET
Giriş Tarihi : 29-06-2019 20:33   Güncelleme : 29-06-2019 20:33

CHP Milletvekili Tutdere: "Elektrik Olmayan Köy, Bir Türkiye Ayıbıdır"

CHP Adıyaman Milletvekili Tutdere, meclis genel kurulunda Milli Eğitim Kanunu teklifi görüşülürken Gölbaşı Hamzalar Köyü’ne bağlı, Hasanlar Mezrası’nda hala elektrik olmamasını gündeme taşıdı.

CHP Milletvekili Tutdere:

Hasanlar mezrasındaki elektriksiz yaşamın daha önce de kamuoyu gündeminde yer aldığını aktaran Tutdere, 9 hane, 13 öğrenci ve çok sayıda vatandaşın yaşadığı köyde akşamları gaz lambası kullanıldığını anımsatarak, elektrik olmadığı için buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel aletlerin gündelik hayatta kullanılmadığını kaydetti.
Tutdere, "Elektrikle tanışmayan, bilgisayar görmeyen 13 öğrencimiz var. Yaptıklarınızı anlatıyorsunuz, ama hizmet etmeyi bilmiyorsunuz. Bu bir Türkiye ayıbıdır. Adıyamanlılar sizden verdikleri oyun hakkını istiyor, kamu hizmeti istiyor, verdikleri oyun karşılığını istiyor." dedi.
-"ELEKTRİK OLMAMASI TÜRKİYE AYIBIDIR"
Adıyaman, Atatürk Barajı’na ev sahipliği yapmasına ve GAP’a (Güneydoğu Anadolu Projesi) dahil olan 9 ilden biri olmasına rağmen, tarımsal sulama ve elektrik desteği almayan tek il.
Tutdere, "Atatürk Barajı gibi Türkiye'nin büyük enerji ihtiyacını karşılayan, Atatürk Barajı'na ev sahipliği yapan bir kentte, bir mezrada elektriğin bulunmuyor olması, 2019 yılında henüz buraya daha elektrik enerjisinin verilmemiş olması hepimizin ayıbıdır, Türkiye'nin ayıbıdır. Hükümeti bir an evvel Türkiye'yi bu ayıptan kurtarmaya davet ediyorum. Buradaki öğrencilerimiz de, buradaki insanlarımız da, kadınlar da artık elektrikle tanışsınlar, artık bu zulüm son bulsun."ifadelerini kullandı.
-"ADIYAMANLILAR ÖDÜL DEĞİL, KAMU HİZMETİ İSTİYOR"
Adıyaman'da yerel ve genel seçimlerde birinci olan AKP’ye seslenen Tutdere, şöyle devam etti:
"Hükümet olarak yıllardır, her gün bu kürsüde yaptıklarınızı anlatıyorsunuz ancak bu soruna henüz çözüm bulunamadı. Seçimlerde partinize Adıyamanlılar en yüksek oyu verirler. 31 Mart seçimlerinden sonra 3 tane ödülü Adıyaman'a verdiniz. Oy almayı biliyorsunuz, hizmet etmeyi bilmiyorsunuz. Adıyamanlılar sizden ödül istemiyor, verdikleri oyun hakkını istiyor, kamu hizmeti istiyor, karşılığını istiyor."

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu