SİYASET
Giriş Tarihi : 28-06-2019 20:30   Güncelleme : 28-06-2019 20:30

Milletvekili Tutdere’den Milli Eğitim Bakanlığı Ve Valiliğe Çağrı

CHP Adıyaman Milletvekili Avukat Abdurrahman Tutdere, "Lise binasının eksikliği kız çocuklarının eğitim imkanını elinden alıyor."dedi. Milletvekili Tutdere, Kömür beldesindeki lise binası eksikliğini meclis gündemine taşıdı.

Milletvekili Tutdere’den Milli Eğitim Bakanlığı Ve Valiliğe Çağrı

Konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı ve Adıyaman Valiliğini göreve çağıran Tutdere, "Bina yetersizliği yüzlerce kız çocuğumuzun eğitim imkanını elinden almaktadır." dedi.
-"KIZ ÇOCUKLARI EĞİTİM HAKKINDAN MAHRUM KALIYOR"
Milletvekili Tutdere, meclis genel kurul görüşmeleri sırasında yaptığı konuşma sırasında, nüfusu 5 bini aşan Kömür beldesindeki lise binasının eski ve sınıf sayısının yetersizliğinin yüzlerce kız çocuğunun eğitim hakkından mahrum kaldığını kaydetti.
- "BAKANLIK VE VALİLİK ADIM ATMAMIŞTIR"
Adıyaman Belediyesi tarafından Kömür’de yeni bir lise binası yapılması için belediye tarafından 11 dönüm arsa tahsis edilmiş olmasına rağmen, Bakanlık ve Valiliğin konu hakkında adım atmadığının altını çizen Tutdere, "Bugüne kadar bu okulun yapılması konusunda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Beldenin nüfusu ve çevre köylerin nüfusu dikkate alındığında, burada bir lise binasının yapılması zorunluluk arz etmektedir.  Lise binasının yapılması konusunda Millî Eğitim Bakanlığını ve Adıyaman Valiliğini göreve davet ediyorum." İfadelerini kullandı.
 

Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu