Öğrencilerden Okuma Etkinliği

Adıyaman'da kitap okumanın önemine vurgu yapmak amacıyla farklı okullardan bir araya gelen öğrenciler, okuma etkinliği düzenledi.
Bu haber 2019-03-27 19:36:46 eklenmiş ve 157 kez görüntülenmiştir.

 

"55'inci Kütüphane Haftası" etkinlikleri kapsamında 81 ilde aynı anda kentin farklı noktalarında bir araya gelen vatandaşlar ve öğrenciler kitapla buluşmanın keyfini yaşıyor.

 

Adıyaman'da da kitap okumanın önemine vurgu yapmak amacıyla farklı okullardan bir araya gelen öğrenciler, okuma etkinliği düzenledi.

 

Şehrin merkezindeki parkta bir araya gelen öğrenciler, kitapla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.

 

Öğrencilerden Abdurrezzak Yıldırım, okumanın islamın ilk emri olduğunu belirterek, "Biz bugün buraya dinimizin emrini yerine getirmek için toplandık. Kitap okuyacağız. Günümüzde günlük kitap okuma süresi bir dakikaya kadar düşmüştür. Biz, burada okuyup bu sürenin uzamasına katkı sağlamak istiyoruz. Bundan sonra haftada bir kitap okuyacağız." dedi.

 

Beyzanur Demir, "Kur'an-ı Kerim'in ilk emri 'Oku' emridir. Biz de bu emrin muhatapları olarak okumaya geldik. Okumak çok önemli bir eylemdir. Herkesin okumasını istiyoruz. İyi bir nesil yetiştirmek, iyi bir anne ve baba olmak için çok okuyoruz. Lütfen sizde okuyun." ifadelerini kullandı.

 

Esma Yılmaz, "Okumak çok önemlidir ve dinimizin ilk emridir. Büyüdüğümüzde iyi nesiller yetiştirmek için, iyi bir birey olabilmek için okumamız çok önemlidir. Peygamber Efendimiz, 'İlim Çin'de de olsa gidip alın.' buyurarak ilmin önemini ortaya koymuştur." diye konuştu.

 

Okuma denilince, sadece 'kitap okuma' olarak anlaşılmaması gerektiğini belirten Sükeyna Temel ise "Okumanın birçok farklı anlamları olabilir. Sadece bildiğimiz anlamda değildir. Okuduğumuzda kendimizi geliştirir daha iyi bir birey oluruz."dedi.

 

Kitap okumanın insanı geliştirip ve ufkunu açacağını belirten Tuba Tunç,
"İnsanın kelime dağarcığının zenginleşmesine vesile olur. Kitap okumak film izlemekten daha iyidir. Film izlerken, hayal edemeyiz ama kitap okurken hayal edebiliriz." İfadelerini kullandı.

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.