Adıyaman Geleceğin Mühendislerini Arıyor

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğin Mühendisleri Aranıyor” yarışmasında 55 okuldan 165 öğrencinin katıldığı 1 paket makarna ile en hafif ve çok yük taşıyan özgün köprü yarışmasında öğrenciler kıyasıya yarıştı.
Bu haber 2019-03-10 19:15:02 eklenmiş ve 141 kez görüntülenmiştir.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Salonunda düzenlenen yarışmaya Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, öğretmenler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Alagöz, burada yaptığı konuşmasında, Globalleşen dünyayı yakından takip edebilmek için bilim ve teklonojideki gelişmeleri eğitime entegre edebilmek adına çağın getirdiği yeniliklere açık olmak gerektiğini söyledi.

 

Bu hızlı değişimin toplumlarda farklı farklı yansımalara neden olduğunun altını çizen Alagöz, ''Çağın getirdiği bu farklılıklara bizler ancak eğitim sistemimizi güçlendirerek katkı sağlayabiliriz. Bu çerçevede bilim ışığında milli değerlerimize sahip nitelikli bireyler yetiştirmek ana amacımızdır. Yaratıcı düşünebilen,eleştiri bakış açısına sahip,problemlere farklı çözümler üreten inovatif, iş birlikçi, çözüm odaklı bir nesil yetiştirmemiz gerekmektedir. İnsan gücünü kullanarak yapılan işlerin azalığını günümüzde Gardner’in de söylediği gibi “Makinelerin Yapımladığı İşleri” yapabilecek bilgi becerilere sahip bireyler olmalıyız. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyonbelgesi ışığında yeni projelere imza atmaktayız.Geleceğimizin mimarı olacak olan bu gençlere daha iyi bir dünya bırakabilmek ,için var gücümüzle hep beraber çalışmalıyız'' diye konuştu.

 

Alagöz, okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, var olan medeniyetin kürtürel mirasını değerlendiren, zengileştiren ve yaygınlaştıran geleceğin kültür elçileri olmak için çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, çerçevesi kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler yetiştireceklerini sözlerine ekledi.

 

Konuşmanın ardından yarışmaya geçildi.

 

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, dereceye girenlere ödüllerini verdi.

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.