Adıyaman'da Okullarda Hijyen Eğitimi

Adıyaman Nenmrut Rotary Kulübünden, İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle öğrencilere 'Hijyen' eğitimi veriliyor.
Bu haber 2019-03-07 15:24:45 eklenmiş ve 180 kez görüntülenmiştir.

 

Adıyaman Merkez Şehit Yüzbaşı Rıza Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde okuyan öğrencilere Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Hemşirelerinden Şengül Kayaalp ve Serap Çelik Sönmez tarafından başta kişisel Hijyen olmak üzere çevre, gıda ve okul hijyeni konularında görsel eğitim verildi.
Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Dönem Başkanı Hasan Öztürk, burada yaptığı açıklamada, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri sağlık konulu eğitim çalışmalarını, bu yıl okullarda 'Hijyen' eğitimleri vermeye başladıklarını söyledi.
İl Sağlık ve Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüklerinin bu proje kapsamında gösterdikleri duyarlılığa dikkat çeken Öztürk, şöyle devam etti:

 

 ''Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanır. Hijyen kuralları yaşam alanlarımızın tüm için geçerlidir. Hijyen, kelime olarak sağlam, sağlıklı anlamına gelmekle birlikte genel anlamda ele alınacak olunursa, sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü olarak ifade edilmektedir. Bizler ilk olarak kişisel hijyen ile başlayan bir süreçte öğrencilerimizi bilinçlendirmek için gayret ediyoruz. Bu konuda bizlere destek olan eğitimcilerimize, okullarımıza, İl milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.''

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.