Profesyonel Balıkçılar

Karadeniz Balıkçılık İşletme Sahibi Mustafa Kaplan, profesyonel balıkçılık ile uğraşan balıkçılar olta balıkçılarından şikayetçi olduklarını söyledi.
Bu haber 2019-03-03 13:49:26 eklenmiş ve 202 kez görüntülenmiştir.

 

Suriye’ye Irak'a ihracat yapılan balıklar şuan gönderilmediğini belirten Karadeniz Balıkçılık İşletme Sahibi Mustafa Kaplan,"Adıyaman'a ve bölgesinde Atatürk Barajında bulunan balıklarla ilgili detay bilgi vermek istiyoruz. Bu yıl hava şartlarından dolayı dalgalıydı. Balıklar rüzgar, havanın bozulması ara ara çıkmaya başladı. Son zamanlardan ilgili ile ufak balıklar kesildi daha önce dışarıya Suriye’ye Irak'a ihracat yapılan balıklar şuan tamamen yüzde 95 kesilmiş bulunuyor. Bu aralar havaların ısınmasıyla birlikte sazan çıkmaya başladı. Yanı Adıyaman halkı ve ilçeleri Kahta, Samsat ve Atatürk Barajı etrafında bulunan balıkçı arkadaşlarla şuan öğrendiğimiz kadar çok güzel sazan çıkmaya başlıyor. Bunu da çevre illerine ve güney doğu Anadolu bölgesinde barajların dolmasıyla ilgili  sevkıyat o tarafa gidiyor. İnan ki; balıkçılar şu durumdan memnun değiller. Ama yine herşeye rağmen iyi gidiyor."dedi.

 

-"KİMSE KİMSEYE ZARAR VERMEMESİ"
Ağların yükselmesiyle balıkçılıkta sıkıntılar oluşmaya başladığını aktaran Kaplan, şunları anlattı:

 

"Ağlarında yükselmesiyle balıkçılar içinde çok büyük bir sıkıntı buradan da söylemek istediğimiz bir sıkıntı daha var. Atatürk Barajı'nda oltacı arkadaşlar var. Balıkçılarla aralarında olan bir sorun var. Bu sorunları ile ilgili yetkilileri duyarlı olmaları için davet ediyoruz oltacı arkadaşlar. İyi niyetli olanlarda var. Bunu balıkçıları rahatsız eden de var. Bir birimizden ayrılmamız gerekiyor sadece balıkçı arkadaşlarla veya oltacı arkadaşlarla  söylediğimiz nokta şu dur. Kimse kimseye zarar vermemesi için bir şekilde onlar oltayı zevk için sportif amaçlı gidiyorsalar. Balıkçıda çocuk çocuğunu geçindirmek için balık avlıyorlardır. Bazı oltacılar balıkçıları ağlarını alıyorlar.Onun için Kapışıyorlar  yani istediğimiz nokta yani sizin aracılığıyla bu sorun bir birimiz hepimiz Adıyamanlıyız hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Bir birimizi tanıyoruz. Adıyaman merkezinde 7 adet işyerimiz var. Bize ait değildir. Diğer arkadaşlar hepsinin balıkları güzel bir şekilde geliyor. Eskiye göre daha modern daha taze günü birlik tüm arkadaşlarımız buna dikkat ediyor. Nadir sıkıntılar oluyor.  Oda normaldir. Yanı bunu için yüzde 98 tüm arkadaşlar bu konuda hepside taze balık imkanlarını sunuyorlar. Günü birlik balık geliyordur. Onun için Adıyaman halkı gönül rahatlığıyla istediği yerde istediği şekilde balık alabilir."

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER : Profesyonel Balıkçılar Oltacılardan Dertli Adıyaman Atatürk Barajı Balık Kahta Samsat İhracat Suriye Irak Kesildi Spor Amaçlı Hava Şartları Mustafa Kaplan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.