Minik Öğrencilerden Örnek Davranış

Adıyaman Sevgi Anaokulunda Öğrenciler, Nadir görülen hastalıklar gününe dikkat çekmek için mavi kurdele taktı.
Bu haber 2019-02-28 14:28:12 eklenmiş ve 196 kez görüntülenmiştir.

 

Her yıl şubat ayının son günü, dünya üzerinde yaklaşık 350 milyon kişiyi etkileyen ‘Nadir Hastalıklar Günü’ olarak kabul edilen hastalıklara dikkat çekmek amacıyla minik çocuklar Mavi Kurdele takma ve Mavi Kot Pantolon giyme etkinliği düzenlendi.
Dünya genelinde 350 milyon kişi Avrupa'da 2000 kişiden birinde toplam 30.000 kişiyi etkileyen 6000’den fazla nadir hastalık bulunduğunu belirten Sevgi Anaokulu Okul Müdürü Cemal Önder, şunları aktardı

 

"Dünya genelinde 350 milyon kişiyi, Avrupa'da 2000 kişiden birinde toplam 30.000 kişiyi etkileyen 6000’den fazla nadir hastalık bulunuyor. Bu hastalıkların yüzde 80’i genetik nedenlere bağlı ve akraba evliliklerinin sık görüldüğü ülkemizde nadir hastalıkların görülme sıklığı yüksek olup yaklaşık 7 milyon hasta olduğu tahmin edilmektedir. Nadir Hastalıklar Gününde,  nadir hastalıklara dikkat çekebilmek ve farkındalık yaratabilmek adına "Mavi Kurdele takma ve Mavi Kot Pantolon giyme" etkinlikleri yapılacaktır. Türk Hematoloji Derneği olarak düzenlenmiş bu etkinliğe Adıyaman Sevgi Anaokulu olarak tüm sınıflar ve tüm çalışanlarımızla destek oluyoruz. Okul öncesi dönemde Çocukta zeka gelişiminin yüzde 70'lik kısmı 6 yaşına kadar tamamlanır ve öğrenme becerisi bu yaşta gelişir. Çocuğun grup içine katılması, sağlıklı ilişkiler kurması, kültürel değerlerine sahip çıkması, duyarlılık ve sosyalleşme gibi olgular bu yaşta gelişir. Bunun bilincinde olarak farkındalık oluşturmak üzere bizde Adıyaman Sevgi Anaokulu mavi kurdele etkinliğini 280 öğrencimiz öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız ile tam katılım sağlayarak gerçekleştirdik."
Öğrenciler farkındalık göstermek amacıyla öğrenciler "Mavi Kurdele takma ve Mavi Kot Pantolon giyme" etkinliği düzenlendi.

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.