Emniyet Müdürü Alper:

Adıyaman'da, göreve başlayan 85 bekçi için düzenlenen törende konuşan İl Emniyet Müdürü Metin Alper, “Bize liyakatli hainler değil, sadakatli çalışan insanlar lazım. Liyakatli hainlerin biz 15 Temmuz'da gördük “dedi.
Bu haber 2019-02-28 14:22:09 eklenmiş ve 209 kez görüntülenmiştir.

 

Altınşehir Şehit Ahmet Yıldırım Polis Merkezi'nde düzenlenen törene Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, göreve başlayacak bekçiler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Emniyet Müdürü Metin Alper, Türkiye genelinde özellikle gece saatlerinde işlenen suç olaylarının ortaya çıkartılması, faillerinin yakalanması ve sucun işlenmeden önlenmesine yönelik bazı tedbirler alındığını söyledi. 
-“BİZE LİYAKATLİ HAİNLER DEĞİL, SADAKATLİ ÇALIŞAN İNSANLAR LAZIM”
Alınan tedbirler kapsamında uzun yıllardır çok başarılı şekilde sürdürülmüş olan bekçilik sisteminin yeniden hayata geçirilmesi olduğunu belirten Alper, şöyle devam etti:
”Adıyaman ilimize 115 bekçi planlaması yapıldı. Ve bu adaylarımızın sınavları, eğitimleri bugünde huzurlarınızda kıyafetlerini giymek suretiyle silahlarıyla birlikte göreve hazır halde Adıyaman'ımızın huzur ve asayişini sağlayacaklardır. Görev bilinci beklenmeden birde çok önemli bir şey bekleyeceğiz. Sizlerden sadakat bereleyeceğiz. Ne için sadakat vatanına, devletine, milletine, bayrağına sadakat bekleyeceğiz. Bu Adıyaman'ın 33 tane mahallesinin her sokağında sizler gezerken devletin ciddiyetini, otoritesini, devlete olan güveni bir şekilde temsil edeceksiniz. Ancak bunu yaparken manevi değerlerimiz başta olmak üzere milli değerlerimize sahip çıkacaksınız. Bize liyakatli hainler değil, sadakatli çalışan insanlar lazım. Liyakatli hainlerin biz 15 Temmuz'da gördük. Sizler inşallah liyakati zaman içerisinde kazanacaksınız. Ama sadakat içinizden hiçbir zaman eksik olmayacak."
-“VATANDAŞLARIMIZ GECE DAHA RAHAT DAHA HUZURLU UYUYACAKLAR”
Çocukluğunda bekçilerin görev yaptığını ve 25 yıl aradan sonra bekçiler yeniden göreve başlayacaklarını belirten Vali Aykut Pekmez, ise şunları söyledi:
"25 yıldan sonra çocukluğumuzda bekçilerimiz gece görev yapıyordu. Göreve başlatacağımız bekçilerimiz gece görev yapacaklar. Kendilerine belli sokakların, mahallelerin sorumluluğu verilecek. İnşallah onlar görev yaptığı süre içerisinde o bölgede yaşayan vatandaşlarımız gece daha rahat daha huzurlu uyuyacaklar. Tabi bizim sizden beklentimiz görev yaptığınız mahalledeki ailelerimizle oradaki sakinlerle iyi iletişim kurmanız. Adeta o mahallenin, o sokağın bir ferdi olarak, onlarla beraber sevinmemiz, onlarla beraber üzülmemi onların bir ferdi olarak onların can güvenliğini, mal güvenliğini korumada özveriyle elbette emniyetimiz, jandarmamızla birlikte koordineyle görev yaparak zaten huzur kenti olan Adıyaman'ımızı bugüne kadar başarıyla görev yaptığını emniyet teşkilatımız. Sizlerin de katılımıyla inşallah Adıyaman'daki bu huzurun bir mertebe daha yukarıya çıkartacaktır." 
-"BEKÇİLER MUTLULUKLARINI DİLE GETİRDİ"
Mahalle Bekçisi Fatih Kebeli ise, Allah’ın izni ile kutsal göreve başladıklarını dile getirdi. 
Kebeli, ”Allah nasip ederse emekliliği de kazasız belasız ben ve silah arkadaşlarımla beraber görürüz. Bu meslekte olduğumuz için de heyecanlıyız. Adıyaman Gölbaşı ilçesinde görev yapacağım.” diye konuştu.
Bir başka bekçi Mehmet Kulak çok heyecanlı olduklarını belirterek, ”Çok mutluyuz. Devletimizden ve milletimizden Allah razı olsun. Bundan sonra devletimiz için milletimiz için gece gündüz görev yapacağız.” dedi. 
Mahalle Bekçisi Bekir Sağlam mesleği severek yapacağını vurgulayarak, ”Bizim için heyecanlı bir gün. Gayet mutlu, gurur verici. Yapmış olduğum meslek baba mesleği. Onun dışında da deden gelen bir meslek. Dedemden babama, babamdan bana geçti. Çok şükür görevimi severek yapacağım. Baba mesleği olduğu için devletime görev yapacağım için mutluyum.” değerlendirmelerinde bulundu.
Emekli Bekçi Mehmet Sağlam, ”Oğlum bu bekçi görevine atandığı için huzurluyum. Memkelete, vatana millete hayırlı olsun. İnşallah kazasız belasız o da emekli olur. Babam da bekçi idi, ben de bekçi oldum. Şimdide oğlum bekçi oldu. Üç kuşak şeklinde oldu mutluyum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Adıyaman'da 33 mahallede görev yapmak üzere 85 bekçiye üniformaları ve tabancaları dağıtıldı.

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.