Kahta’da 400 Ailenin Tapu Sevinci

Kahta ilçesinin Cumhuriyet Mahallede ikamet eden yaklaşık 400 aile 40 yıl sonra evlerinin tapusunu almanın sevincini yaşıyor.
Bu haber 2019-02-26 15:17:30 eklenmiş ve 122 kez görüntülenmiştir.

 

Kahta’nın ilçe merkezindeki Cumhuriyet Mahallesinde 40 yıldan beri tapusuz evlerde oturan 400 aile mahalle muhtarının çabası sonucu tapularını almanın sevincini yaşıyor. Mahalle Muhtarı M.Ali Atıcı, Mahalle sakinlerinden Fahri Şahin ile birlikte resmi makamlara başvurarak mahalledeki evlerin tapusuz olduğunu ve tapularının nasıl alınacağını araştırıp öğrendi. Muhtar Atıcı, gelişmeleri şöyle anlattı:

 

“ Mahallemin 1 caddesi ve 8 sokağında bulunan yaklaşık 400 hanenin tamamının tapusu yok. Girişimlerde bulunduk. Kanunu engellerin ortadan kaldırıldığının öğrendik. Mahalleye gelip vatandaşların müracaat etmelerini söyledik. Vatandaşlar gerekli evrakları tamamlayıp evlerinin tapusunu almaya başladı. Kısa sürede 400 ailenin tamamı tapularına kavuşmuş olacaklar.”

 

Mahalle sakinlerinden Fahri Şahin ise, “ Babam zamanında bu mahallede bir arsa almış. Arsa üzerinde tapusuz bir ev yapmış. Bulunduğumuz sokağın bütün evleri müşterek arazi olarak tapuda tescil olduğundan hiç kimse tapu alamıyordu. Muhtarımızın girişimleri ile sorun hal oldu. Ben tapumu aldım. Benimle beraber 70 kişi tapusunu aldı. Diğer komşularımız da yakında tapularını alacak. Çok çok sevinçliyiz “ dedi.

 

Cumhuriyet Mahallesinin Şeyhbaba Caddesi ile 1037, 1038, 1039, 1040, 1041, 1042, 1043, ve 1044 nolu sokaktaki evlerin tamamının tapuları yok. Tapusuz evlerde oturan vatandaşlar yıllardan beri evleri ile ilgili su, elektrik, doğalgaz gibi hizmetlerden yararlanmada büyük sorunlar yaşıyor. Yetkililerden alınan bilgilere göre kısa sürede mahallenin tümünün tapularını alacakları öğrenildi.

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KAHTA haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.