Barutçu, Sağlıkta Şiddeti Kınadı

Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarının hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.
Bu haber 2019-02-05 14:34:53 eklenmiş ve 201 kez görüntülenmiştir.

 

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Dahiliye Polikliniğinde, öğlen saatlerinde hasta yakını tarafından doktor ve sağlık çalışanları darp edildi.

 

Sağlıkta yaşanan şiddeti kınayan Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu,"Sağlık çalışanlarının görevlerini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ediyor.dedi.
-"YAŞANAN BU ŞİDDET OLAYINI KINIYOR"
Toplumun sağlığını her şeyin üstünde tutarak Türkiye’nin her bir yanında gece-gündüz demeden, canla başla çalışan sağlık çalışanlarının hayatlarının ve sağlıklarının nasıl bir risk altında olduğunu göstermesi önemli olduğunu belirten Barutçu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Öğretim Üyesi olarak görevli Yrd. Doç. Doktor ve poliklinikte görevli arkadaşlarımız hasta ve hasta yakınları tarafından fiziki saldırıya uğrayıp, darp edilmiştir. Sağlık çalışanlarının görevlerini yapmasına engel olan, moral ve motivasyonlarını bozan şiddet, sağlıkta en büyük sorun olmaya devam ediyor. Bu üzücü olay, toplumun sağlığını her şeyin üstünde tutarak Türkiye’nin her bir yanında gece-gündüz demeden, canla başla çalışan sağlık çalışanlarının hayatlarının ve sağlıklarının nasıl bir risk altında olduğunu göstermesi bakımından önemlidir. Yaşanan bu şiddet olayını kınıyor, lanetliyor ve kabul etmiyoruz. Şiddet asla bir hak ve çözüm yöntemi olamaz. Bu bakımdan vatandaşlarımız bir kez daha düşünmeli, sağduyulu hareket etmeli, sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarını görmeli ve bu şiddet olaylarından artık vazgeçmelidir. Sağlık Çalışanlarının temsilcisi ve yetkili sendikası olarak, Doktor arkadaşımıza ve poliklinikte görevli arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve her türlü hukuki yardıma hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu şiddet olayından dolayı üzüntü duyduğumuzu ve rahatsız olduğumuzu bildiriyor, böyle bir olayın bir daha asla yaşanmamasını ve sağlıkta şiddetin tamamen son bulmasını temenni ediyoruz."

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.