Dağtekin:

Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 66 oy beklediklerini söyledi.
Bu haber 2019-01-13 14:35:53 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

 

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimler ile ilgili PHA’ya açıklamada bulunan AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, iddialı konuştu. 

 

-"YÜZDE 66 ÜZERİ OY BEKLİYORUZ"
Önceki yerel seçimlerde yüzde 56 oy aldıklarını belirten Dağtekin,”Biz inşallah bunun üzerine çıkalım diye büyük ümit içerisindeyiz. En azından 10 puanlık artışı genel merkezimizde bunu bizden bekliyor. Bizde inşallah onu yapacağız diyoruz. İnşallah yüzde 66 üzeri oy bekliyoruz." dedi.

 

-"HER BİRİMİZ AYRI AYRI GENEL MERKEZE ÇAĞRILDIK"
İlçelerle ilgili çalışmalar çok titiz bir şekilde sürdürüldüğünü, ilçe başkanlarıyla birlikte merkeze çağrıldıklarını dile getiren Dağtekin, şöyle devam etti:

 

“Adaylarımız çağrıldı, milletvekillerimiz görüştü üzerine anketler yapıldı. Yani bir saha çalışması anca bu kadar yapılabilir. Belde başkanlarının bile 14 belde başkanını alıp bende birlikte Ankara'ya gidip geldim. Orada komisyon tek tek içeri aldı. ‘Belde başkanında belde başkan adaylarına sordu kim olur? Vasıl olur? Bundan önceki durum nedir?’ şeklinde soruldu. Böyle ciddi çalışma yapıldı bu dönem. Bugüne kadar sadece il başkanının kanaatiyle tespit ediliyordu, fakat burada farklı. Geçen dönem biliyorsunuz yüzde 13,5 oy düşüşü oldu. Türkiye'de de bu oy düşüşü oldu ve Türkiye'nin tamamında biz gittiğimizde Şanlıurfa onlar da oradaydı. Yani bütününde Türkiye'de genel merkez inisiyatifi sadece bize değil, kendisi de kontrol ederek bizimle hem kendisi çalışarak inşallah iyi bir sonuç alma gayretine girmişiz.”

 

-"TERÖR ÖRGÜTÜ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

 

Terörle mücadele konusunda da kararlılık mesajları veren Dağtekin şunları kaydetti:

 

“Türkiye kararlılığını sayın cumhurbaşkanımız ifade ediyor. Biz koridor falan açtırmayız terör örgütüne devlet kurdurmayız biz aynı zamanda Suriye'nin toprak bütünlüğü ile ilgili en ufak bir tavizi vermiyoruz. Zaten bölge ülkelerin görüşü belli Irakla ilgili aynı şeyi yapılmak istendi olmadı tutmuyor Irak Irak'tır ve Iraklılarındır. Siz onu bu parçaya bu parçaya bölüp şu ana kadar kilometre uzaktan gelip bölme niyetinde olursanız bizde yanı başımızdaki kardeş devlete elbette ilgililiğimiz var. Bunla ilgili bizimde plan programlarımız var. Devlet olarak stratejik hedef koyulmuş ortaya yani asıl olan terör örgütlerine bölgeyi bırakmamak. İster bu DAEŞ olsun, ister PKK olsun, onun uzantısı YPG olsun. Bunlara halk bırakıldığında şuanda bile feryatları görüyorsunuz. Bizim kendi Güneydoğu Anadolu bölgemizde bile taviz olsun diye değil, kardeşlik hukukun daha kolay tesis edilsin diye birlik beraberlik eli uzattığımızda hendeklerin sonucunu, Kobani kalkışmalarını hepimiz gördük. Orada şehit olan kardeşlerimizi gördük. Onun için terör örgütü terör örgütüdür. Terör örgütüyle ve bu uzantılarla, bunlarla birlik olanlarla pazarlık yapacağımız hiçbir şeyimiz yoktur. Biz kurtuluş savaşını en zayıf noktamızda Çanakkale'yi en güçsüz yenmiş, yedi düvele karşı millet olarak ta kesinlikle bundan geri adım atmıyoruz. Zaten sayın Recep Tayyip Erdoğan kararlılığını bütün dünyaya göstermiştir.  

 

-"BİZ KARDEŞLİĞİ ZEDELEMEYECEĞİZ"
Cumhur İttifakına ilişkin de konuşan Dağtekin, kardeşlik hukukunu hiçbir zaman zedelemeyeceklerini söyledi.

 

MHP’nin Adıyaman’dan aday çıkarttığını anımsatan Dağtekin, şöyle devam etti:

 

“Aslında Ak Parti'nin yüzde 50'lilerin üstünde oy almasını biz bazen puan düşürüyoruz ama liderimizin hiçbir zaman puan düşürmeden buraya gelmesinin temel nedeni de sadece Ak Parti'ye oy verenlerin değil bütün Türkiye'deki vatandaşlarımızın kardeş olarak bilip onlarla birlikte yol yürümeyi hukuku hiç zedelememiz asıl budur. AK Parti'de inşallah bunu bugüne kadar yaptı stratejik noktada asıl mesele bayrak, vatan, din ve değerlerimiz noktasında sıkıntıları yaşadığımız 15 Temmuz'da MHP'nin dik duruşu ve AK Parti ile birlikte Türkiye sevdalılığı bize farklı bir kapı araladı. Cumhur ittifakı ile ilgili son il başkanları toplantısında sayın Genel Başkanımız bizi kardeşlik hukukuna riayetle ilgili uyardı. Bu konuda biz bunu ayrı seçimlere girsek de hangimiz seçilse de bu konuya riayet edeceğiz. Asıl ana meselelerde birlik beraberliğimizi sürdüreceğiz. Bu noktada sayın il başkanı Hüseyin beyle de görüşmelerimiz irtibatlarımız devam ediyor.”

 

-"SEVDAMIZ ADIYAMAN, SEVDAMIZ MEMLEKETİMİZ"
“Benim seçmeden ricam partiyiz, insanız, bir takım hatalar yapabiliriz, eksiklerimiz olur.” diyen Dağtekin,” Ama hainliğimiz yok. Bile bile yanlış yapalım değil. İnsan olarak, insandan geldiğimiz için bu ister belediye başkanlarımız, milletvekillerimiz teşkilat olarak bizler hata yapmış olabiliriz. Ama biz neticede memlekete odaklanmışız. Eksikliklerimizi telafiyle ilgili bir derdimiz var. Sevdamız Adıyaman, sevdamız memleketimiz. Neler yapabiliriz düşünüyoruz plan programlarımız bu noktadadır.”

 

 

 


Kaynak:PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.