Çadır Kent Çalışanları Atamaların Durdurulmasını İstiyor

Adıyaman Çadır Kentte görev yapan güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri atamaların durdurulmasını isteyerek memleketlerine geri dönmek istiyor.
Bu haber 2018-12-07 15:25:25 eklenmiş ve 242 kez görüntülenmiştir.

 

Suriye'de yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Adıyaman'da kurulan Çadır Kent'e yerleştirilen Suriyelilerin barındığı barınma merkezinde görev yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kadroya alınmasının ardından kapanan Çadır Kent'te bulunan güvenlik görevlileri ve temizlik personelleri Türkiye'de farklı illere tayini asgari ücretle çalışan işçiler tayinlerinin bir an önce durdurulmasını istiyor.

 

"TAYİNLER DURDURURUSUN"

 

Tayinlerin durdurularak kendi memleketlerinde kurumlarda görev yapmak isteyen çalışanlar perişan olduklarını kadro hayali ile sevinirken tayin çıkmasıyla pişman olduklarını belirttiler. Çalıştıkları yerde ücret yetmeyince inşaatlarda fazla mesai yaptıklarını belirten çalışanlar şunları söylediler: "Bizler kadroya geçtik diye sevinirken tam tersi oldu bilmediğimiz illere atamamız yapıldı eşlerimizden ailemizden ayrı geldik buralarda asgari ücret alarak çalışıyoruz. Ücret yetmediği zamanlarda ise burada inşaatlarda çalışıyoruz. Bizler insanca bir yaşam istiyoruz. Yetkililer bir an önce sesimizi duymasını mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz."

 

"YETKİLİLER SESİMİZİ DUYSUN"

 

 Yetkililerin seslerini duymasını istediklerini belirten ve isim vermek istemeyen işçiler,"Devlet büyüklerimiz sesimizi duysun bu karda kışta perişan olduk yabancı memleketlerde gittiğimiz illerin insanları bize düşman gibi bakıyor. Çok sıkıntılar içindeyiz bir an önce bizim sesimizi duymalarını istiyoruz. İçimizde çalışma arkadaşlarımızın çocukları hasta, ailesi hasta olan insanlar var anne ve babalarına bakmakla hükümlü olan insanlar var. Sıkıntılarımızın bir an önce giderilmesini istiyoruz. 8 kişi küçük evlerde kalıyoruz. Banyo imkanı yok, sıcak bir yemek yok, perişan durumdayız." şeklinde konuştular.

 

 "İSTİFAYA ZORLANIYORUZ"

 

 Kurum müdürleri tarafından istifaya zorlandıklarını da aktaran çalışanlar konuşmalarına şöyle devam ettiler: "Gittiğimiz çalıştığımız kurumlarda sıkıntılarımızı ve zorluklarımızı anlattığımızda gidin istifa edin şeklinde bize açıklama yapıyorlar. Zor durumda olmasak buralarda ne işimiz olur. Sürekli hor görülüyoruz. Kurumlarda biz dışarıdan geldiğimiz için personeller sürekli azarlıyor. Biz devlet büyüklerimizden tek ricamız bir an önce bizi bu sıkıntılardan kurtarsınlar"

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.