Gölbaşı Eğitim Bir Sen yemekte bir araya geldi

Eğitim Bir Sen Gölbaşı Temsilciliği üyelerle tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldiler.
Bu haber 2018-11-28 12:58:47 eklenmiş ve 326 kez görüntülenmiştir.

Efsane Düğün Salonu’nda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe SHM Müdürü Arif Özdemir, Adıyaman Eğitim Bir Sen Başkan Yardımcısı Habib Yıldırım, Ramazan Bayram ve öğretmenler katıldı.

İlçe Temsilciği Başkanı Akif Torun, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:  “Sayın Başkanım, Sayın Milli Eğitim Müdürüm, değerli misafirler, çok kıymetli Eğitim Bir Sen   Ailesi!  Sendikamızın hazırlamış olduğu tanışma ve kaynaşma yemeğine hepiniz hoş geldiniz.

Çok şerefli bir meslek olan öğretmenlik mesleğini yapmanın kıvancıyla sizleri selamlıyorum.

Geleceğin teminatı olan fedakar öğretmenlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. İnsan yetiştirme sanatı diye tarif ettikleri öğretmenliğin çok zor bir meslek olduğu da aşikardır.    Öğretmenlik fedakârlık mesleğidir. Hiçbir öğretmen işe gidiyorum demez, okula gidiyorum der. Ve hiçbir meslek gurubu eve iş götürmezken öğretmenler olarak bizler eve iş götürürüz. Bu da öğretmenlik mesleğinin ne kadar fedakarlık mesleği olduğunu  göstermeye yeter . Sevgili Peygamberimiz de “ Ben öğretmen olarak gönderildim”  buyurarak, bu mesleği benimsemiş ve kutsallaştırmıştır.

Sendikacılığın amacı da; mücadele, müzakere, sorunları tespit, çözümü takip etmek ve sonuç almaktır. Zor süreçlerde hep dik durduk, her zaman hakkı ve adaleti savunduk. Sorunları tespit etmekle kalmadık, çözüm yolunu da gösterdik. İnsana ve insanlığa dair kazanımlar ürettik. Örgütlülüğü güce, gücü ise kazanıma dönüştürdük.” Eğitim Bir Sen Türkiye’deki sendikacılık hareketine yeni bir anlayış ve geniş bir ufuk getirdi. Yedi Güzel Adam’dan biri olan şair ve yazar Mehmet Akif İnan  ‘ın Erdemliler Hareketi diye nitelendirip kurduğu sendikamız; hayatın her alanında ve eğitimin her boyutunda “Erdemli Bir Hareket “ olmayı kendisine ilke edinmiştir.

Bu söylemler ışığında ahirete intikal eden  bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, ve programımıza katılan siz değerli misafirlerimize teşekkür eder hepinize saygılar sunarım. Konuşmalardan sonra gecede müzik öğretmenleri çeşitli ezgiler söylediler.

 

                               

 

 

 

                                                                      

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.