Gölbaşı'nda Öğretmenler Günü törenle kutlandı

Gölbaşı ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı
Bu haber 2018-11-25 14:51:05 eklenmiş ve 212 kez görüntülenmiştir.

 

lk tören saat 13:30´da Milli Eğitim Müdürümüz Ali Şeyh Özdemir´in, Atatürk Büstüne çelenk koyması ve akabinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Çelek koyma töreninden sonra Program, Gölbaşı Belediye Konferans Salonunda devam etti.

 

Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan program saat 14:00´da başladı. Buradaki törene Adıyaman Vali Yardımcısı Adem Kaya, Gölbaşı Garnizon Komutanı Başkanı Bekir Gaznevi, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Eren Kıraç, yaptığı açılış konuşmasında; Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracağız. dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir; “Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değer ile ölçülür. Sadece bu söz bile, öğretmenlik mesleğinin önemini anlatmaya kafidir. Kalkınıp, çağdaş dünyada hak etiğimiz yere ulaşabilmek için, Atatürk’ün gösterdiği hedef olan “Muasır medeniyetler seviyesi”ne çıkabilmemiz için eğitime gerektiğinden de fazla önem verilmeli ve bu alanda yapılan yatırımları artırmalıyız. Sadece güzel kanunlar çıkarmak, yeni ekonomik sistemler geliştirmek, bir ülkeyi ileri medeniyetler düzeyine çıkarmaz. Bu kanunları, sistemleri uygulayabilmeniz için, devletin her kademesinde, eğitilmiş insanlara ihtiyacınız olacaktır. İşte eğitim, bu eksikliği giderecek ve kalkınma yolundaki hızınızı artıracaktır. Eğitime önem vermenin yolu da öğretmenden geçer şüphesiz. Çünkü eğitimin temel taşı öğretmendir. dedi.

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tarafından hazırlanan oratoryo gösterisinin ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.