Türkiye’de Ödül Alan Tek Üniversite Öğrencisi ADYÜ’den Çıktı

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi Remziye Çeltik, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Fikirler Yarışsın Engeller Aşılsın 3. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Materyal ve Etkinlik Yarışması" Rehberlik Etkinlik kategorisinde 267 ürün içerisinde ilk 15’e girerek mansiyon ödülü aldı.
Bu haber 2018-11-14 16:58:37 eklenmiş ve 182 kez görüntülenmiştir.

 

Çeltik, 2017-2018 akademik yılı bahar döneminde Öğr. Gör. Dr. Sevilay Çırak Kurt tarafından yürütülen "Rehberlikte Program Geliştirme" dersi kapsamında hazırladığı "Yalnız Taş Duvar Olmaz" adlı etkinliğiyle yarışmanın prestijli ödüllerinden birine layık görüldü.

 

Türkiye genelinde akademisyenler, öğretmenler, önlisans/lisans ve lisansüstü öğrencilerinin katılabildiği yarışmada dalında ödüle layık görülen tek üniversite öğrencisi olma özelliği taşıyan Çeltik’e plaket ve 1500 TL'lik ödül takdim edildi.

 

Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü; Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gürbüz, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Yerlikaya, Öğr. Gör. Dr. Sevilay Çırak Kurt ve ödül alan öğrenci  Remziye Çeltik'i makamında kabul ederek bu başarıdan dolayı kutladı.

 

Elde edilen başarıdan dolayı emeği geçenleri kutlayan Rektör Prof. Dr. Gönüllü: "Bu başarı göğsümüzü kabarttı. Öğrencilerimizin böyle ulusal ödüller alıyor olması bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Zira bunlar Üniversitemizde verilen eğitim kalitesinin de bir göstergesi oluyorlar. Tıp, eczacılık, spor ve sanat gibi diğer branşlarda olduğu gibi eğitim alanında da ödül sahibi olmak geleceğimiz için umut verici. Çünkü Eğitim Fakültesinden mezun olan öğrencilerimiz ülkemizin gelecek nesillerini inşa edecek olan öğretmenlerimiz olacaktır. Bu bakımdan ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için gerekli olan nitelikli iş gücünü yetiştirecek olan nitelikli Eğitmenler De Üniversitemizden Mezun Oluyorlar. Bu Başarıdan Dolayı Önce Öğrencimiz Remziye Çeltik'i, ardından başta Öğr. Gör. Dr. Sevilay Çırak Kurt, Bölüm Başkanı Doç. Dr. İbrahim Yerlikaya ve Dekan Prof. Dr. Ramazan Gürbüz olmak üzere tüm hocalarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

ETİKETLER : Akademisyen Öğretmen Lisans Önlisans Rektör Prof.Dr.Talha Gönüllü Rehberlikte Proğram Geliştirme Yalnız Taş Duvar Olmaz Etkinlik
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.