İHH Kahta Şubesi Gazetecilerle Buluştu

Kahta ilçesinde faaliyet gösteren İHH’ ın değişen yeni yönetimi ilçede görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle bir araya gelerek istişarede bulundu.
Bu haber 2018-10-09 19:29:52 eklenmiş ve 234 kez görüntülenmiştir.

 

Kısa adı İHH olan İnsani Yardın Vakfı Kahta temsilciliği yönetimi el değiştirdi. Başkanlığa  Mehmet Güllü Orman getirilen vakfın yönetim kuruluna Esat Aktanbaş, Abdurrahman Duran,  Ramazan Parlak , Muhammed Fadıl  Ülkü, Ömer Karahan, Necmettin Kısa seçildi. Çiçeği burnunda İHH Kahta temsilcisi Mehmet Güllü Orman ilk toplantısını ilçedeki basın mensupları ile düzenledi Kahta Gençlik merkezinde düzenlenen istişare toplantısında açıklamalarda bulunan Orman, “ İHH İnsani Yardım Vakfı 1992 yılında gönüllü faaliyetlerle kurularak 1995 yılında kurumsallaştığını, varlık nedenlerinin bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç veya açıkta kalmış; savaş, doğal afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek üzere çalışmaktır” dedi. İHH olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin insanların zulüm görmeden özgür ve adalet üzere bir yaşama kavuşmasını her insanın ve vakfının sorumluluğu olarak gördüklerini dile getiren Orman,  Dünya üzerindeki her insanın yardıma ihtiyaç duymayan onurlu bir yaşam hakkı olduğunu,  bunun da ancak adalet ve insan haklarının korunmasıyla mümkün olabileceğine ifade etti.

 

Orman, sözlerini şöyle sürdürdü; ‘’ Başta Kahta ilçemizde yetim, öksüz yardıma muhtaç insanlara ulaşmak onların derdiyle dertlenmek istiyoruz. Kahta İHH yönetimi ve Gönültaşlarıyla birlikte bu şuur ve azimle çalışmak için bu dava yoluna girdik. Halkımızla iç içe olup birlikte ilim ve irfan sahibi, ahlaklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Genç nesillerimizi bölücü ve yıkıcı çalışmalar içinde olan örgütlere teslim edemeyiz. İçtimai hayat endişesiyle hiçbir yetim, öksüz, gariban evladımız eğitimden ilimden uzak durmamalıdır,  İhtiyaç sahiplerine burs vermek kimseye muhtaç olmadan eğitimini tamamlamalarını sağlamak en asli görevimizdir. Kahta İHH İnsani Yardım Vakfı olarak onların bu derdiyle dertlenmeli onların sesi olmalıyız. Medeniyetiyle ve değerleriyle barışık nesillerin yetişmek istiyoruz” diye açıkladı.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.