Eskrim Sporcularından Başkan Özdemir'e Ziyaret

Gölbaşı’nın gururu eskrim sporcuları Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret etti.
Bu haber 2018-10-04 07:06:42 eklenmiş ve 510 kez görüntülenmiştir.

 

Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber , Teknik Kurul Koordinatörü Recep Koç ve eskrim sporcuları Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret ederek Eskrim Sporuna ve Sporcularına vermiş olduğu destek için teşekkür ettiler.

 

Son 12 yılda Eskrim Federasyonunun ülkemizde yaptığı çalışmalarla federasyon faaliyet ve sporcu sayılarının hızlı bir büyüme trendine geçtiğini bununla birlikte Türk Eskrimcilerinin uluslararası arenada da başarı grafikleri son derece yükselerek Türk Spor Tarihine adını altın harflerle yazdırdığını belirten Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber şunları söyledi:”Elbette bu başarılara her katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda madalya kazanan Doğu ve Güneydoğunun gözbebeği güzide ilçemiz Gölbaşı’nın katkısı en üst seviyededir. Burada önemli olan yerel yöneticilerin ve bürokratların  yapılan faaliyetlerin yanında olması ve desteklemeleridir. Bizler her daim Gölbaşı’nda sporun ve sporcunun yanında yer alan ve destekleyen bir belediye başkanımız olduğu için son derece şanslı olduğumuzu belirtmek isterim. Umut ederim ki Gölbaşı Belediye Başkanımızın bu güzel  çalışmaları tüm Türkiye’de örnek alınır. Türk sporu ve sporcusu ancak bu şekilde destek ve ilgi ile başarılarına yenilerini ekleyebilir.”

 

Türkiye Eskrim Federasyonu Teknik Kurul Koordinatörü Recep Koç ise, Gölbaşı ilçemizde gerçekleştirdiğimiz  küçükler kategorisindeki turnuvamızın artık geleneksel hale geldiğini bu yılda 27-28 Ekim 2018 tarihinde U10-U12-U14 Erkek ve Kızlar Flöre branşında  Cumhuriyet turnuvasının yapılacağını her yıl olduğu gibi yine yoğun bir katılım sağlanarak turnuvanın şenlik havasında geçeceğini belirtti. Elbette ki turnuvaya ülkemizin her köşesinden bu yoğun talebin nedeninin gerek Güneydoğu insanının konukseverliği gerekse tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla turnuvasına ve misafirlerine gösterdiği önemin çok büyük olduğunu belirterek bu anlamda; Sayın Özdemir takdire şayan örnek bir belediye başkanı olarak bulunmaktadır. Bizler ve tüm sporcularımız çok şanslı olduğumuzu belirtmek isterim. Sporcularımıza vermiş olduğu destek sayesinde her geçen yıl başarılarımız ve sporcu sayımız artmaktadır.İşte önümüzde güzel bir örnek verecek olursak ülkemizi 10-14 Ekim 2018 tarihlerinde Selanik /Yunanistan’da yapılacak U14  Erkek/Bayan Flöre Avrupa CİRCUİT müsabakasında temsil edecek  19 Erkek , 16 Bayan  sporcu bulunmaktadır. Bu müsabakaya Gölbaşı’ndan ülkemizi temsil etmek için  Erkeklerde; Hasan Umut Dağ, Deniz Yiğit Koç, Ömer Yalçındağ ve Bayanlarda; Elif Naz Hayber, Duru Hayber, Gülsüm Solak,   İlayda Bengisu Güler olmak üzere toplam 7 sporcu ülkemizi uluslararası arenada Selanik /Yunanistan’ da temsil edecektir. Elbette bu sporcuların bu seviyelere gelmesinde önemli paya sahip  başta sporcu aileleri, antrenörleri   olmak üzere onların her zaman yanında yer alan Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Özdemir ‘e teşekkür ederiz,dedi

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir bu nazik ziyaretten son derece memnun olduğunu belirterek her daim insan odaklı çalışmalara destek vermek ülkemizin geleceğinin teminatına yatırım yapmak olduğunu belirterek, biz belediyeler için son derece önemli sosyal projeler olup, ülke ve şehirlerin sosyal ve ekonomik gelişimine spor ve sanatın ayrı bir yeri ve önemi vardır. Ülke kaynaklarının bu ve benzeri çalışmalarda kullanılması vazgeçilmez özelliklerimizdir. Her zaman gereken destekleri daha çok sağlamak adına Gölbaşı Belediyesi Türk Sporu ve Sporcusunun yanında yer almaya devam edecektir. Başta  Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem  Kasapoğlu ve şahsında tüm Spor Teşkilatına tüm Sporcu, Antrenör ve idarecilere katılacakları ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarılar dileyerek Gölbaşında 27-28 Ekim 2018 tarihinde yapılacak  U10/U12/U14 Erkek/Bayan Flöre  Cumhuriyet Turnuvası müsabakasında tüm ilçe halkını davet ederek, turnuvaya gereken destekleri sağlayacağını söyledi, turnuvanın her yıl olduğu gibi şenlik havasında geçeceğini belirtti.

 

 

 

 

ETİKETLER : Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber Teknik Kurul Koordinatörü Recep Koç Türk Eskrimci Gölbaşı Spor Flore
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.