Engelliler Zirvede Buluşamaya Hazırlanıyor

Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “Uluslararası Rotary Engellilerle Zirvede Xıx - “Nemrut’a Tırmanıyoruz” projesi kapsamında 28-30 Eylül tarihleri arasında engellileri Nemrut Dağının zirvesinde buluşturacak. Aynı zamanda zirvede “Ünlü Neyzen Burcu Karadağ ve Çellistanbul’un yeni grubu Quarted Mezopotamya” grubu harika bir konser verecek.
Bu haber 2018-09-25 19:26:37 eklenmiş ve 279 kez görüntülenmiştir.

Dünyanın 8. Harikası olarak bilinen, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları arasında yer alan, devasa kral ve tanrı heykellerinin arasında güneşin doğu ve batışının en güzel izlendiği 2206 metre yükseklikteki Nemrut dağı engellileri misafir etmeye hazırlanıyor. Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Proje Sorumlusu Ferit Binzet:”Uluslararası Rotary 2430. Bölge Federasyonuna bağlı Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü tarafından bu yıl 19. su gerçekleştirilecek olan projeye UR. 2420. ve 2440. Bölge Federasyonlarına bağlı Rotary Kulüplerinin ve Engelli derneklerinin de desteği ve katılımıyla çok daha coşkulu ve renkli geçeceği inancındayız” dedi. Bu yıl etkinliklerin Uluslararası boyutta gerçekleştirileceğine dikkat çeken Binzet, proje hakkında şu bilgileri verdi: “Başta Ankara, İstanbul, Çorlu, İzmir, Eskişehir, Adana, Mersin, Gaziantep, Malatya, Karadeniz Ereğli ve birçok ilin yanı sıra ABD, Brezilya, Tayvan, Meksika, Tayland ve Bulgaristan başta olmak üzere Exchange Değişim Programı Öğrencileri, Engelliler ve Rotaryenlerin katılımı ile Adıyaman’da adeta bir şenlik havasın düzenlenecek aktiviteler ile Adıyaman yüzlerce misafiri ağırlamaya hazırlanıyor. Amacımız; Türk Rotaryenler olarak ülke genelinde engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, engellileri bir araya getirerek onların kaynaşmalarına ve birlikte dayanışma içerisinde olmalarına yardımcı olmak. Engelsiz insanların bile tırmanmakta zorlandığı Dünyanın 8. Harikası Nemrut Dağına engellilerimizi çıkararak zoru başarmalarını ve zirvedeki güzellikleri tatmalarını sağlayarak başta Adıyaman’ın kültürünü, tarihi mekanlarını ve gerçekleştirilen bu proje sayesinde Rotary’i tanıtmaktır.” Ayrıca 29 Eylül’de o gün için özel bir konser planladık. Dünyanın en yüksekte bulunan açık hava müzesi olarak bilinen Tanrıların Göksel Tahtı Nemrut Dağının 2206 metrelik zirvesinde bu mekâna uygun konsepti ve yaptıkları Anadolu ve Batı müziği ile “Ünlü Neyzen Burcu Karadağ ve Çellistanbul’un yeni grubu Quarted Mezopotamya” grubu harika bir konser ile tüm misafirleri edata zirvede büyüleyecek. Bu kez Anadolu’nun eşsiz melodileri zirveden, zirveye yükselecek. ”

ETİKETLER : Adıyaman Nemrut Rotary Kulübü Engelliler Quarted Mezopotamya Grubu Konser Neyzen Burcu Karadağ Çellistanbul Anadolu Roteryen Exchange Değişim Proğram Grup Konser
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.