Kahtalı Yazar Nergiz Karakuş'tan İki Dilde Kitap

Kahtalı yazar Nergiz Karakuş’un Almanya’da yaşayan çocuklar için yazdığı Türkçe ve Almanca hikaye kitabı yayınlandı
Bu haber 2018-09-12 19:12:17 eklenmiş ve 287 kez görüntülenmiştir.

“Bir Küçük Yusufçuk ve Küçük Pericik ” adlı Türkçe ve Almanca olarak yazılan çocuk hikaye kitabı piyasada satılmaya başlandı. Kitabını çocukların iki dili bir anda öğrenme sistemini düşünerek yazan Karakuş “ Bu benim ilk hikaye kitabım. Çok dilli yetişmek bir avantaj ve zenginliktir. Hikaye içeriği çocukların Gökkuşağı renklerini iki dilde öğrenmenin yanı sıra kendini yalnız hissedişlerinde, arkadaş olmak istediklerinde nasıl bir yol izleyebileceklerini anlatıyor.

Çocuklar hikayeler yoluyla ve fantezi figürleri ile gerçek yaşamla bağlantı kurmasını öğrenirler. 0-7 yaş grubu ve tüm okumayı seven çocuk ve yetişkinleri de düşünerek yazdım. Okuma ritüellerini düzenli olarak yaşayan çocuklarda özgüven duyguları yüksek, kelime hazineleri daha zengin ve diyalog kurma arzusu ve hayali hikayeler anlatma ve gerçek yaşam ile bağ kurma becerileri intizamlı gelişmektedir. Çocuklar genellikle resimlere bakmayı, resimlerde gördüklerini anlatmayı, hikayeler ve masallar dinlemeyi çok severler. Resimli hikaye kitabımla amacım okuma aracılığı ile günlük kullanılan kelimelerin ve renklerin isimlerini öğrenmenin yanı sıra tanıdık nesneleri günlük yaşamda kullanma amaçları ile bağlantılarını algılamalarını sağlamak.

Hikayelerle ve renkli kitaplarla dil gelişimleri desteklenmiş olmanın yanı sıra kelime hazinelerine birçok kelimeler daha kazandırılmış olunur ve de düzgün cümleler kurmayı öğrenirler. Ben de Almanya’da yetişen çocuklarımız için dil gelişimlerini destekleyecek bir hikaye kitabı yazmak istedim. Kitabın çizimleri kızım Yağmur Dönmez’e, hikaye ise bana aittir. Çocuklarınız ve torunlarınıza iki dilde Türkçe ve Almanca okuyacağınız bir hikaye kitabıdır. Ayrıca bir kitap değerli, zengin kaynaklı bir Enstrümandır ve çocukların sosyal becerileri, görüş açılarını yaşamda anlama ve bunları yenme yetenekleri de gelişir. Kendi istek ve ihtiyaçlarınız da rahatça ifade etme yeteneği kazanırlar. Bol kitap okumalı ritüeller çocuğunuz ile beraber düzenlemeniz dileğiyle.

 

 

 

 

ETİKETLER : Kahta Yazar Nergiz Karakuş Türkçe Almanca Hikayeler Çocuk Kitapları Adıyaman
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR-SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.