Okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Gölbaşı’nda, okul güvenliği toplantısı yapıldı.
Bu haber 2018-09-06 13:16:19 eklenmiş ve 359 kez görüntülenmiştir.

 

Toplantıya Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali koçyiğit, İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu, Okul Müdürleri, Okul-Aile Birliği Başkanları ,Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Güvenli okul, öğrencilerin ve okul personelinin bir bütün olarak kendilerinin fiziksel ve psikolojik anlamda güvende hissettikleri yerlerdir. Bu toplantıdaki amacımız ilçemiz okullarındaki güvenliği daha üst düzeye taşıyabilmektir diye konuşan Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir: ”Gölbaşı’nda okul güvenliği konusunda bir sıkıntımız yoktur. Bu gün 57 kurumu,11 binden fazla öğrencisi binden fazla öğretmen, idareci ve personeliyle eğitim camiamız güvenlikle ilgili herhangi bir sorun yaşamamıştır. Bu güven sizlerin destek ve çabalarıyla sağlanmıştır.2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında her gün 70 taşıma bölgesinden 138 araç ile 18 taşıma merkezine toplamda 1599 öğrenci taşıyacağız. Gölbaşı olarak biz geçen yıldan bu yana kamera kayıtlı taşıma aracı mecburiyeti getirdik. Bunlardan çok daha önemlisi başta Kaymakamlığımız olmak üzere Belediye Başkanlığımızın, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığımızın okul güvenliğimizin en üst düzeyde sağlanmasında büyük katkıları olmuştur. Bu öğretim yılında da  araç denetimleri, hız konusu, araç içi kamera ve kamera kaydı, araçlarda bulunması gerekenler, okul önlerinde giriş ve çıkış kontrolleri ,öğrenci yurtları çevresinde denetimler, okul çevresindeki dükkanların denetimleri çok sıkı bir şekilde yapacağız.”

 

Okulların giriş- çıkış saatlerinde kargaşalar olabildiğini belirten Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy “ Yoğunluklu okulların giriş-çıkış saatlerinde kargaşalar olabiliyor. Sorunlu tipleri Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde oralardan uzaklaştıralım. Polisin görünürlüğünü artıralım. Polisin görünürlüğü çoğu sorunu çözer. Vatandaşlardan gelen bir egzoz sıkıntısı var. Şehir içlerinde, pansiyonların ve okulların çevrelerinde gürültülü şekilde araç kullanan garip şeylerden zevk alan tiplere gerekli cezai işlemin yapılsın.”

 

Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum diyen Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Koçyiğit ise: “2007 yılında başlayan okul güvenliğinin sağlanması ve öğrencilerin güven ortamında  eğitim faaliyetlerini yürütebilmesi için ilçemizde  güvenli eğitim projesi kapsamına girmiş olup ilçe milli eğitim müdürlüğüyle gerekli koordinasyon sağlanarak ilçemizde bulunan  27 okulda 5 gruba ayrılarak 32 personel görevlendirmiş bulunmaktayız. Bu proje kapsamında, okulların açık olduğu zamanlarda, okul giriş ve çıkış saatlerinde 24 saat, okul ve yurtlar çevresinde önleyici devriye hizmetleri yapılarak okul ve yurt çevrelerinde oluşabilecek istenmeyen durumlar engellenmektedir.”

 

İlçe Jandarma Komutanı Erdinç Ağcakoyunlu ise konuşmasında şunları söyledi: ”Güvenlik korucularımızın okul önlerindeki aktif durumları devam etmektedir. Bu sene de Fen lisesinde geceleri güvenlik korucusu bulundurma uygulamasına balandı. Sorumluluk sahamızdaki her okul için okul yöneticileriyle irtibat sağlayarak gerekli önlemleri almaktayız.”

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise, Gölbaşı Belediyesi olarak imkanlarımız doğrultusunda bu güne kadar her türlü desteği verdik. Okul idarecilerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrenci velilerimizin hiçbir talebini geri çevirmedik. Bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Kapım her zaman sizlere açıktır. Her türlü sorun ve talepleriniz için çekinmeden arayabilirsiniz , dedi.

 

Konuşmalardan sonra  toplantı soru-cevap şeklinde devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : Gölbaşı Okul Güvenlik Adıyaman Polis Jandarma Kaymakam Can Ataklı Mem Ali şeyh Özdemir Müdür Korucu Kamera Araç Toplantı Yapıldı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.