İKSAD Gevaş’ta Kongre Düzenledi

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği (İKSAD) tarafından Van’ın Gevaş ilçesinde I. Uluslararası Akdamar Multidisipliner Çalışmalar Kongresi düzenlendi
Bu haber 2018-08-28 16:18:16 eklenmiş ve 377 kez görüntülenmiştir.

 

Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen akademisyenlerinin katılımı ile 25-27 Ağustos tarihleri arasında Gevaş ilçesinde gerçekleştirilen I. Uluslararası Akdamar Multidisipliner Çalışmalar Kongresi kapsamında çok sayıda alandan 400 üzerinde bilimsel eser sunuldu.

 

İKSAD tarafından yapılan açıklamada:”Ülkemizin kalkınmasında kültürel etkileşimin rolünün büyük olduğu düşüncesiyle Doğu Anadolu’dan Trakya’ya, Japonya’dan Fransa’ya kadar dünyanın ve ülkemizin hemen hem noktasında akademik etkinlikler düzenleyerek bilim insanları ile bölge halkını bir araya getiren İKSAD kültürel kaynaşma ve bilgi alışverişini ön plana çıkararak bölgenin kalkınmasına katkı sağlamayı amaç edinmiştir” denildi.

 

İKSAD Kongre Grup Başkanı Kaldygul Adilbekova, Akdamar Multidisipliner Çalışmalar Kongresinin düzenlenmesine katkı sağlayan Kongre Başkanı Sayın Doç. Dr. Zekeriya Nas başta olmak üzere her aşamada kongremizi destekleyen Gevaş Belediye Başkanı Sayın Sinan Hakan, ASRİAD Yöneticilerine teşekkür etti.

 

511 akademisyenin katıldığı Gevaş Kongresi Kapsamında Akdamar Adasına gezi seferleri düzenlendi. Kızılay Gençlik Kampında bölgenin yöresel yemekleri ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : İKSAD Gevaş Van Kongre Düzenledi I. Uluslararası Akdamar Multidisipliner Çalışmalar Doç. Dr. Zekeriya Nas Grup Başkanı Kaldygul Adilbekova
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.