‘Engelsizsiniz Vakfı’ engelli vatandaşları sevindirdi.

Gölbaşı Engellilerin Engelsiz Evi Kurs Merkezinde düzenlenen etkinlikte ‘Engelsizsiniz Vakfı’ tarafından 120 engelli vatandaşa bayramlık kıyafet hediye edildi.
Bu haber 2018-08-11 19:28:00 eklenmiş ve 409 kez görüntülenmiştir.

Programa Engelsizsiniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir, Başkanvekili Tunçay Okutan, Psikolog Dr. Sema Okutan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Yaşar Gül, Gölbaşı SHM Müdürü Arif Özdemir, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Gölbaşı Kent Konseyi Başkanı Niyazi Arslan, engelli aileleri ve engelli vatandaşlar katıldı. Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Gölbaşı Engellilerin Engelsiz Evi’nin 2013 yılında açıldığını, kayıtlı 280 engelli kardeşimiz var dedi. Başkan Özdemir: ”Burada bilgisayar, saz, gitar, seramik, Cam boyama, resim  kursu vb. çeşitli  dallarda kurslar açtıklarını söyledi. Engelli kardeşlerimiz burada hoşça vakit geçiriyor, hem üretime katkıda bulunuyor, hem sosyal ve beşeri ilişkilerimiz gelişiyor, hem de ailelere bir nebze de olsa ekonomik olarak destekte bulunuyoruz. Gölbaşı’nda, kayıtlı 1300 kişi civarında engellimiz var. Bunlar bizim kardeşlerimiz, canımız, ciğerimiz, yavrularımız. Bunlara sahip olmak, bunlarla beraber olmak ta bizim görevimiz. Ben bu anlamda bugünkü programı düzenleyen, bir araya gelmemize vesile olan Engelsizsiniz Vakfı’nın değerli başkanının şahsında vakfın yöneticilerine teşekkür ediyorum. ”Engelsizsiniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir ise:” 22 yıldır engelli vatandaşlarımıza hizmet eden bir kardeşinizim, benim de engelli bir kız kardeşim var. Sevgide sınır yok diyorum. Dün Rize’deydik, bu gün Adıyaman’da, yarın başka bir ilde olacağız. Elimizden geldiğince bizler engelli kardeşlerimizin yanında olacağız. Sadece maddi anlamda değil. Sizlerde biliyorsunuz ki engelli kardeşlerimiz zaman zaman şiddete maruz kalabiliyor. Cinsel istismar gibi kelimesi, cümlesi bile hoş olmayan alçaklıklara bile maruz kalabiliyorlar. Bunlara karşı vakıf olarak ta ,millet olarak ta ,bütün toplum elbirliğiyle bu tür şeyleri gördüğümüzde müsaade etmeyip, müdahale ederek toplumda bu şekilde  şüpheli olan insanlar varsa bunları afişe edip gerekirse yedi cihana rezil etmemiz gerekir. ”Konuşmalardan sonra engelli vatandaşlar ve engelli ailelerle tek tek görüşen Engelsizsiniz Vakfı Başkanı Bahattin Demir getirdiği bayramlık hediyeleri dağıttı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER : Gölbaşı Engellilerin Engelsiz Evi Kurs Merkezi Engelsizsiniz Vakfı Başkan Bahattin Demir Başkanvekili Tunçay Okutan Psikolog Dr. Sema Okutan Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Yaş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.