Besni İlçe Sağlık Müdürlüğüne Yeni Mamografi Cihazı

Besni ilçesinde meme kanseri tarama hizmetlerinin yerinde ve daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için ilçe sağlık müdürlüğüne yeni mamografi cihazı tahsis edildi.
Bu haber 2018-08-10 21:06:39 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.

Kadınlarda sık görülen kanserlerin başında gelen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde Sağlık Bakanlığı tarafında tarama programları yürütülüyor.

Bu kapsamda Adıyaman il sağlık müdürlüğü, fiziki yapı, cihaz ve ekipman olarak bağlı tüm sağlık tesislerinde hızla yenilenme ve hizmet kalitesini yükseltme gayreti içinde hareket edildiği bildirildi. 
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Erdoğan Öz, İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanları ile Besni İlçesinde görev yapan Aile Hekimlerinin katılımıyla gerçekleşen açılışta bir konuşma yapan Besni kaymakamı Ahmet Gencer, Mamografi ünitesinin ilk defa ilçeye kurulduğunu, birtakım teşhislerin erken konulabilmesi için önemli bir hizmetin Besni ilçesine kazandırıldığını belirtti.

Gencer, "Çalışmada emeği geçen sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Toplantıda bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Erdoğan Öz de meme kanserinin kadınlar arasında görülen en sık kanserlerden biri olduğunu, 40-69 yaş grubundaki kadınların 2 yıl ara ile düzenli olarak mamografi çektirmesinin kanserin henüz belirti vermeden tanı konması ve kalıcı bir iz bırakmadan erken dönemde tedavi edilmesinin önemini belirtti.

Öz, kanser taramaları için hassas yaş grubundaki bireylerin Aile Hekimleri , Sağlıklı Hayat Merkezi ve Kanser Erken Teşhis Merkezlerine (KETEM) başvurmaları gerektiğini söyledi.

 

Kaynak : PHA
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.