Öz Büro İş Sendikası Üyeleriyle Bir araya Geldi - Videolu Haber

Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanlığı üyeleri, toplantıda bir araya geldi.
Bu haber 2018-08-07 19:32:18 eklenmiş ve 181 kez görüntülenmiştir.

Kale Aile Çay Bahçesinde düzenlenen toplantıda Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Mehmet Mustafa Turan, üyeler ile sohbet edip sorunları ve sıkıntıları konusunda görüş alış verişinde bulundu.
-"AMACIMIZ 2020’YE KADAR OLAN TOPLU SÖZLEŞME ÖNE ÇEKİP İŞÇİLERİMİZİN MALUM EKSİK HAKLARINDAN FAYDALANMALARINI SAĞLAMAK"
Turan yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:
"Buradaki amacımız sıradan bir toplantı yanında açık havada aramızda birlik, beraberlik pekiştirmek. Sorunları ve sıkıntılarını dinlemek, fikirlerini dinlemek için böyle bir etkinlik düzenledik. Amacımız 2020’ye kadar olan toplu sözleşme öne çekip işçilerimizin malum eksik haklarından faydalanmalarını sağlamak. Birlik, beraberlik gösterip yukarı bunları aksetmek amacımız. Birlik, beraberlik için de olanı hiç kimse yıkamaz. Biz işçilerimize bunu ispatlamak istedik. Allah’a şükür işçilerimiz bizim yanımız da. Amacımız işçilerin gelir düzeyini yükseltmek. Onların sorunlarını gidermek adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Biz işçilerimizin refah seviyesi yüksek bir şekilde bir hayat yaşamasını elimizden geleni yapıyoruz.''
-"HAK İŞ BÜNYESİNDE BU ÇALIŞMALARDAN HAKKINI ALNIMIZIN TERİYLE VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bilgi İşlem Personel Sorumlusu Mehmet Toprak ise, "Hak-İş Konfederasyonu Öz Büro İş Sendikası olarak bütün sendika üyesi arkadaşların hakları açısından destek olmak için Hak-İş İl Başkanı Mustafa Turan temsilciliğinde destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.
Ellerinden gelen desteği yapacaklarını belirten Toprak, ''Personele baskı yaparak personeli sıkarak değil de biz Adıyaman’da kendimiz sağlık acısından ne kadar rahat ne kadar ferah bir ortam da çalışmak için personele destek olmaya çalışıyoruz. Bu zamana kadar bizler için verdiği mücadele de sağolsun cumhurbaşkanımız desteği ile cumhurbaşkanımızın bize ön gördüğü kadroyu da biz aldık. Biz de buna minnet borcu olarak sağlıkta kendi acımızdan hak iş bünyesinde bu çalışmalardan hakkını alnımızın teriyle vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Yapılan açıklamaların ardından personel çay içerek sendika yöneticileri ile sohbet etti.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ADIYAMAN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.