Lütfüye Vuruşkan İle Söyleşi

Köşe yazarımız Etem Karaüzüm Alternatif Bakış gazetesi İmtiyaz sahibi Lütfüye Vuruşkan ile söyleşi yaptı.
Bu haber 2014-04-08 21:38:50 eklenmiş ve 1378 kez görüntülenmiştir.

Etem Karaüzüm: Merhabalar Lütfüye Hanım.Cumhuriyet halk Partisinin Kıyı Restaurantta  evvelsi gün yaptığı toplantıya siz de  katıldınız.Bu toplantı hakkınızdaki izlenimlerinizi almak istiyoruz.

 

Lütfüye Vuruşkan: Aslında bu toplantının CHP ilçe başkanı,yönetim kurulu ve CHP belediye başkan adayı arasında dar bir alanda olması gerektiğini düşünüyorum.Geniş alanda böyle bir toplantının yapılması polemiklere yol açtı.Yapılan bu toplantının çok verimli olduğunu düşünmüyorum.Çünkü birleştirici bir konuşma yapılmadı,isim verildi,isim verilmesi hiç hoş olmadı.CHP’yi seven  insanları birbirlerine yakınlaştırması gereken bir konuşma olmalıydı.Öyle olmadı.Kinli ve acı bir konuşma yapıldı.Bu benim hiç hoşuma gitmedi.Yani her kesime neden oy vermediniz,diye kızıldı.Halbuki biz neden oy alamadık diye kendi kendilerini sorgulamaları gerekiyordu ve bu konuşmanın da dar alanda yapılması gerekiyordu.

Etem Karaüzüm: Size söz hakkı vermediler mi?

Lütfüye Vuruşkan: Hayır, ben söz hakkı almadım.

Etem Karaüzüm: Peki , konuşsaydınız ne derdiniz?

Lütfüye Vuruşkan: Konuşsaydım, basına yaptıkları söz saldırısına cevap verecektim. Oysa eşim oradaydı,eşimin söz alacağını biliyordum.Zaten eşim de bu konuda  çok güzel bir cevap verdi.Ama ben şunu söylüyorum.Önceki söyleşimde de bu cevabı vermiştim.Alternatif Bakış Gazetesi herhangi bir siyasi partinin yandaşı değildir,bir siyasi partinin gazetesi değildir.Gölbaşı’nın gazetesidir dedim ve sözümün arkasında da durdum.Böyle olması gerekiyordu.Zaten bu konuda da elimden geleni yaptım.

Etem Karaüzüm: Gazeteniz hakkında CHP’li kurmaylar ne düşünüyor, gazetenize teşekkür ettiler mi?

Lütfüye Vuruşkan: CHP’li kurmayların gazetemiz hakkında çok ta güzel şeyler düşündüklerini düşünmüyorum.Daha önce aldığım duyumlara göre gazetemizi CHP karargahına koymadılar,CHP taraftarı esnaflara verdirmediler.Yani biz bu konuda aforoz edildik.Halbuki ben bu konuda elimden geleni yapmıştım.Eşim bu konuda kendilerine şunu söyledi,oraya gidin.Çaylarını kahvelerini için,bir selam verin,onlar gerekeni yapacak dedi.Oysa kapımın önünden geçtikleri halde dönüp bir selam verme gereği bile duymadılar.Yani bize hiçbir yakınlıkları olmadı.

Etem Karaüzüm: Neden kaybettikleri konusunda öz eleştiri yaptılar mı?

Lütfüye Vuruşkan: Öyle çok öz eleştiri diyemeyeceğim,yani beni konuşmalarım için bırakmadılar,baskı uyguladılar,düşüncelerimi açıklayamadım falan gibi sözler  söyledi.Halbuki toplumdan oy alabilmek için taşıdıkları özellik şu olmalıydı.toplumu kucaklayıcı,her kesime hitap edici,hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin kapısını çalmaları gerekiyordu.

Etem karaüzüm: Lütfüye öğretmenim eğer aday olsaydı böyle mi düşünürdü?

Lütfüye vuruşkan: Kesinlikle öyle düşünürdü.Oyu olan herkes baş tacıdır.Gölbaşı’nın çıkarlarını düşünerek o insanların ortak sorunlarına çözüm getirecek projeler üretilmeliydi. Ben bunu onlar yapmadı demiyorum. Mutlaka yapmışlardır,ama bunu onlara hissettirerek,bunu onlara anlatmaları gerekiyordu.

Etem Karaüzüm: Çok değer verdiğiniz CHP’li bayanlardan konuşan olmadı mı?

Lütfüye Vuruşkan: Oldu.Öncelikle çok sevdiğim bir arkadaşım,Emine Köseler  birleştirici çok güzel bir konuşma yaptı.Bu yapılanların ,bu konuşmaların  yanlış olduğunu söyledi. Fatma Ulubey de bu doğrultuda bir konuşma yaptı. Özet olarak ben bunu söyleyim.

Etem Karaüzüm: Peki,neden ve niçinlere cevap verildi mi?

Lütfüye Vuruşkan: Yaplan konuşmalar insanların kendi aralarında tartışmalarına neden olarak polemiğe yol açtı.Başka da bir şey yok.

Etem Karaüzüm:Bir Kavga havası mı vardı?

Lütfüye Vuruşkan: Yani,biraz.

Etem Karaüzüm:Peki teşekkür ediyoruz.

Lütfüye Vuruşkan :Ben teşekkür ederim.

ETİKETLER : Alternatif Bakış gazetesi Gölbaşı Etem Karaüzüm Lütfüye Vuruşkan Söyleşi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.