Adıyaman Tabip Odasından Doktora Saldırıya Tepki

Adıyaman Tabip Odası Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’a yapılan saldırıyı kınadı.
Bu haber 2018-07-19 18:26:05 eklenmiş ve 243 kez görüntülenmiştir.

Tabip Odasından yapılan açıklamada, "17.07.2018 tarihinde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Acil Servisi’nde görevli Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ın bir hasta yakını tarafından başına sert bir cisim vurularak darp edildiğini üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Halen yoğun bakımda tedavi görmekte olan meslektaşımıza geçmiş olsun diyor ve bir an önce sağlığına kavuşmasını umuyoruz. Sağlı kuruluşlarında hemen hemen her gün şiddet vakası yaşanmaktadır.Bu olayların küçük bir kısmı kamuoyuna yansımasına rağmen diğerleri görmezden gelinmekte veyahut üzeri kapatılmaya çalışılmaktadır. Sağlıkta şiddetin elbette ki çeşitli sebepleri vardır ancak sadece hasta memnuniyeti odaklı,sağlık hizmeti verenleri‘’hizmetkar’’ olarak gören yaklaşım maalesef en temel etken olarak dikkat çekmektedir"denildi.

"Modernize edilen ,tam donanımlı sağlık kuruluşlarında daha ‘’Sağlık’’ bir hizmet verilmesinin önündeki en büyük engel bir türlü çıkarılamayan ‘’Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası’’ dır.Bu yasa çıkmadıkça şiddetin önüne geçilemeyecektir"diye ifade edilen açıklamanın devamında, şunlar kaydedildi:

"Hizmet alan kadar hizmet veren de kendini güvende hissetmedikçe arzu edilen memnuniyet asla gerçekleşemez. Şiddet gören sağlıkçı sadece bir emekçi değil aynı zamanda toplumun diğer bireyler gibi annedir, babadır, evlattır. Lütfen sizlerden biri olduğumuzu unutmayınız. Sağlık kuruluşlarında meslektaşlarımızın güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi önlemlerin ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çiziyor birer parçası olduğumuz saygıdeğer halkımızdan biraz daha hassasiyet bekliyoruz"

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.