CHP İl Başkanı Çakmak: “Adıyaman, Hizmete Aç”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Deniz Çakmak, Adıyaman’ın sorunlarına değinerek, yetkilileri göreve davet etti.
Bu haber 2018-07-17 20:47:26 eklenmiş ve 166 kez görüntülenmiştir.

Adıyaman’a hizmetin, yatırımların geride kaldığını ifade eden Çakmak, “Adıyaman’da ciddi bir geriye gidiş görülüyor. Adıyaman hizmete aç. Adıyaman işsizler cenneti oldu. İstihdam yaratılmazsa Adıyaman travmalar yaşayacak. Sulama projeleri yapılmıyor. Mermer sanayisi oluşturulmuyor. Burnumuzun dibindeki barajdan faydalanamıyoruz. Adıyaman’ın büyük düşünen yöneticiler ihtiyacı var. Tarih ve dini turizm  cennetiyiz ama turist getirecek kabileyete yöneticilerimiz yok. Tanıtım yapamıyoruz Oteller turlarla ayakta kalıyor, o da Adıyaman esnafına getirisi olmayan gelişlerdir. Çünkü Adıyaman’a gelen turist merkezde nefes alacak eski Adıyaman’ı anımsatan bir yer yok. Oysa besi bebekler, Nemrut heykelleri, Perre minyatürleri ve tarihimizi anlatan bir çarşı yapılsa biraz daha geniş düşünülse ciddi bir yatırım yapılsa Adıyaman bacasız kazanç kapısı turizmden çok şey kazanabilir. Bunun içinde ciddi projeler oluşturmak lazım"dedi.

"Yerler yönetimler ile hükümet eşgüdümlü baraj kenarında bir sahil şeridi. Perre'de büyük bir müze, çarşıda eski Adıyaman’ı anımsatan ve Adıyaman’ın eski ve  tarihi eşyalarının satıldığı çarşı oluştursa ve yurt dışı ile Türkiye içinde ciddi bir tanıtım yapabilse Adıyaman bu manada bir atak yapabilir ayrıca sahabe hazretleri başta olmak üzere bir çok dini değerimiz var" diyen Çakmak, şöyle devam etti:

"Bunların tamamını tanıtım noktasına gereğini yapabilsek  bu şehrin tanıtımına, hem de  esnafına, hem de işsizine gelir olarak döner. Bakın dünya mermer rezervinin ciddi bir oranı Adıyaman’da çıkıyor bu mermer. Burada işletilse, binlerce işsiz kardeşimize umut kapısı olur, organize açılsa, sanayicimiz bu alana yönelse, müthiş bir pazar oluşur. Salt muhalefet yapmıyoruz, çözüm öneriyoruz, bu konuda söz konusu Adıyaman olunca, üstümüze ne düşerse yapmaya hazırız, seçimler geride kaldı, gelin bu Yaman kenti birlikte sorunlardan arındıralım. Bunun İçin çabalayalım, bunun için her türlü katkıyı vermeye hazırız. Hem milletvekilimiz ile hem de il, ilçe örgütlerimiz ile biz katkı sunmaya hazırız. Yeter ki iktidar partisi ve yöneticileri, bu konuda bir adım atma hevesinde olsunlar. Adıyaman kadim bir şehridir, Adıyaman her şeyin en güzelini hak ediyor, bizim sevdamız bu şehrin her bir bireyidir, her karış toprağıdır, bu bereketli topraklarda yaşayan her bir vatandaşımız, her şeyin en güzelini hak ediyor, bunun için biz her türlü fedakarlığa hazırız” 

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.