Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne Özel Teşekkür

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştayında Türkiye’de A,B,C,D grubu hastaneleri ile HIMSS sertifikası alan 2. il ve 8 ilden biri olmayı başardı.
Bu haber 2018-06-26 13:25:02 eklenmiş ve 371 kez görüntülenmiştir.

Hastanelerin dijital seviyelerinin arttırılması ve HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hedeflerine ulaşılması amacıyla Dijital Hastane Değerlendirme Çalıştaylarının ikincisi Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleşti.
Toplantıya Gaziantep hastanelerinin yanı sıra Adıyaman, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mersin, Osmaniye, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ illerindeki hastanelerden yöneticiler katılım gösterdi. Toplantıda Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. İlker Köse ‘2018 HIMSS EMRAM Hedeflerimiz ve Yol Haritası’ başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.
Sunumda 2017 yılında yürütülen HIMSS çalışmaları ile 2018 yılında güncellenmiş olan HIMSS EMRAM kriterleri anlatıldı ve hastanelerin Seviye 6 için izlemeleri gereken adımlar paylaşıldı.
Ayrıca Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünden Esra Zehir'de "Sağlıkta Dijitalleşme Süreci ve Hedeflerimiz" başlıklı bir sunumu ile hastanelerin dijitalleşmelerine katkı sunan projelerine değindi.
Toplantıda Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Burhan Dost ve Hatay İl Sağlık Müdürlüğü adına Mehmet Döner tarafından ‘HIMSS Seviye 6 Süreçleri’ sunumu gerçekleştirildi.
2017 yılında bünyesinde bulunan bütün hastanelere Dijital Hastane unvanı kazandırarak büyük bir başarıya imza atan Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye’de A,B,C,D grubu hastaneleri ile  HIMSS  sertifikası alan 2. il ve 8 ilden biri olmayı başardı. Medipol Üniversitesi yetkilileri bu başarı sebebiyle Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü’ne özel teşekkür etti.
Tüm verilerin dijital ortamda işlenmesini ve görülmesini sağlayan sistem sayesinde hasta ve çalışan güvenliği yanı sıra hasta bakım kalitesinde artışlar sağlandı.

Kaynak : PHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Gölbaşı Güncel             <   
Copyright 2013 Gölbaşı Güncel Haber. Tüm hakları saklıdır. Bu site KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.